Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
  • Odpowiedz
@Saeglopur: może nie generalizuj za bardzo, co?

Sharan to moje marzenie od dość dawna. Konstrukcja, przestronność, możliwość zapakowania dużej ilości bagażu czy dodatkowych dwóch siedzeń. Ale że potrzebuję w 95% dupowozu do miasta wożącego 1 do 4 osób na raz, taniego w eksploatacji, mieszczącego się na przykrótkich parkingach, jeżdżę pandą.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

porownywalem kodiaqa do superba kombi i paka podobna, pozycja za kierownicą w kodiaqu dla ludzi 190+ o niebo lepsza bo kolan pod broda nie mam, nogi odpoczywaja i sylwetka bardziej prosta nie zapada sie w scyzoryk a przy noszeniu dzieci i siedzeniu przy kompie w pewnym wieku to wazne, i tak jest wyzszy przeswit zwlaszcza jak porównuję z octavia która o wszystko haczyla. Auta ta sama klasa i gabaryty najwieksze
  • Odpowiedz
@Szkodnik1:

Kiedyś miałem Cadillaca Eldorado, później SEC. Problem w tym, że miejsca parkingowe cholernie wąskie i nie ma jak szeroko otworzyć długich drzwi, żeby normalnie wsiąść i wysiąść jak człowiek.

Ale że co to ma w ogóle do tematu dyskusji? XD Hatchback ma takie same drzwi jak podwyższona wersja suvowa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@enron:

Wysoka pozycja siedziska daje im też (nieraz złudne) poczucie bezpieczeństwa. Tylko tyle i aż tyle.

Widocznie ja jakiś dziwny jestem, ale znacznie bezpieczniej się czuję zawsze w płaskim niskim aucie, niż siedząc wysoko mając wrażenie, że się przy byle uderzeniu o krawężnik przekoziołkuje, co w niskim "placku" się nie wydarzy raczej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JudzinStouner: Święta racja.
Zostawiłem swojego S-maxa w lakierni na 3 dni i wziąłem Toyotę Rav4 z tego samego rocznika - nigdy więcej (°°
  • Odpowiedz
Wysoka pozycja siedziska daje im też (nieraz złudne) poczucie bezpieczeństwa. Tylko tyle i aż tyle.

Widocznie ja jakiś dziwny jestem, ale znacznie bezpieczniej się czuję zawsze w płaskim niskim aucie, niż siedząc wysoko mając wrażenie, że się przy byle uderzeniu o krawężnik przekoziołkuje, co w niskim "placku" się nie wydarzy raczej ¯_(ツ)_/¯


@Zgrywajac_twardziela: no to raczej dziwny jesteś, albo jesteś fanem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś
  • Odpowiedz
@enron:

no to raczej dziwny jesteś, albo jesteś fanem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bynajmniej ¯\_(ツ)_/¯

Ktoś spokojnie jeżdżący bardziej od scenariusza z koziołkowaniem przewiduje zderzenie - i tu lepiej być wyżej niż wbić się ciężarówce pod zderzak.

Przy zderzeniu z ciężarówką to raczej i suv nie pomoże xD
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Sam wyskoczyłeś z SLSem "nie miałbym problemu z wsiadaniem na co dzień nawet do SLSa"
"Hatchback ma takie same drzwi jak podwyższona wersja suvowa"
Na szybko zmierzyłem, dzwi w żony SUVie są o jakieś 20 centymetrów wyższe, niż w mojej Mazdzie 3.
  • Odpowiedz