Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
@bigger: Po co mam sie z tobą szarpać jak twoje wszystkie argumenty podpierasz autami, które nie były albo nie są oferowane u nas jako nowe, a używanych jest po kilkanaście sztuk na otomoto xD jak zyjesz w USA, to dyskutuj z ludźmi tam. U nas Sharan i podobne to bardzo duże auta. Kolejnym i ostatnim krokiem jest w zasadzie już tylko V-klasa albo VW multivan, ale to też nie dla każdego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@JudzinStouner: troszkę nie rozumiem twojego wpisu. Ludzie kupują auta takie jak im się podobają. Np podoba mi sie X6 lub X4 i takie mam w planie w przyszłym roku. Wiem że jest bez sensu ale mi się podoba. Na wakacje jak chce się jechać w 4 osoby to można wynająć sobie Traffica lub coś podobnego.

Chyba ze mówisz o ludziach którzy kupili Suva i próbują udowodnić innym ze to najlepszy wybór,
@JudzinStouner:
Ponoć w suvie łatwiej jest fotelik przypiąć, i kaszojada obsłużyć "z poziomu chodnika", bo jest wyższy i nie trzeba się schylać. To chyba jedyny w miarę sensowny argument jaki kiedykolwiek słyszałem pod kątem tych skrajnie niepraktycznych potworków. Po diabła ludzie bez małych dzieci je kupują? Nie mam pojęcia, bo modne? bo rzekomo w terenie sobie lepiej radzą?(99% osób kupujących suvy to ludzie nie wyjeżdżający poza asfalt xD), bo niby bezpieczniejsze
@JudzinStouner klasa GL jest normalnie dostępna. Mój jest zresztą z polskiego salonu.
Town & Country tez normalnie kupujesz z naszej dysgrybucji i naszego rynku. Nawet jako Lancie możesz kupić.

Tak to widzisz jest jak się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia.

Zachlysnales się budget-vanem - super. Sam nie jestem fanem gowno suvow jak yarski i kaszkaje. Ubolewam jak większość tu nad kurczącym się wachlarzem dostępnych segmentów. Ale daleko mi do
@JudzinStouner: Sprawa jest prosta i wszystkim doskonale znana. Trzeba było kupić nowego i tyle. Jojczenie o minivany to imo już troche wyższy poziom, bo jeszcze 10 lat temu te auta były #!$%@? ze wszystkich stron jako auta dla impotentów, w USA facet w minivanie to symbol obciachu od jakiś 20 lat a teraz wielcy wieszcze się obudzili że to jednak dobre auta, szkoda tylko że jak zawsze po fakcie. To podobny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JudzinStouner: jak ktoś coś kupi, i chce mi udowodnić ze to najlepszy wybór to od razu wiem że dzban i go przestaję słuchać.

Jest wiele takich fajnych samochód które są świetne ale w wąskiej specjalizacji. Taki Sharan na wyjazd jest bdb, ale na codzień chcę auto które mi się podoba etc

Szukam obecnie Caddy z automatem. Prowadzi się kiepsko, ale do pracy nadaje sie idealnie. Mogę wrzucić na pakę 2 opony
@igik1234: No kurka, niezła diagnoza, Alfa Stelvio też mi się podoba, ale nie kupię, bo utrata wartości lvl miliard. Sharana też nie kupię, bo mi w sumie niepotrzebny. Miałem w zasadzie na myśli tych, co twierdzą, że potrzebują, a potem kupują coś, co jest zaprzeczeniem tego.
Ludzie piszą o Sharanie - dla mnie 7 osobowy Touran z 2006 roku to mega funkcjonalne auto. Pojadę do rodziny, zrobię zakupy, pojadę do lasu po drzewo jak przypnę przyczepkę, przywiozę ze sklepu 15 metrów płytek lub 300 kg cementu, pojadę do ojca do roboty zabrać zajumane materiały z budowy i jeszcze sporo miejsca jest. Tylko żeby te fotele nie były twarde
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: przeczytałem ten wysryw i twój argument jest tak samo durny jak ty. Matura z polskiego zdana chociaż okazała się niepotrzebna mi w życiu jeśli tak cię to interesuje.
@JudzinStouner: A co dopiero takie rasowe vany jak np. Honda Oddysey ze zintegrowanym pokladowym odkurzaczem czy interkomem umożliwiającym kierowcy wzmocnienie swojego głosu tak by dzieciaki z tyłu lepiej go słyszały. O elektrycznie otwieranych bocznych drzwiach już nie wspominając.