Wpis z mikrobloga

Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłem naprawdę polubić w trakcie pokonanych dwóch tysięcy kilometrów. Pojechaliśmy we czworo dorosłych plus bombelek w foteliku i bagażnik załadowany do granic możliwości.
Polubiłem ten samochód za mnogość przeróżnych wygodnych schowków, przestronne wnętrze, 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie, przepastny bagażnik i przesuwne, elektrycznie otwierane tylne drzwi. Po co ten wpis? Dlatego, że zaskakuje mnie wymieranie segmentu minivanów, podczas, gdy cała masa idiotów kupuje gówniane, ciasne suvy pokroju Kadjara czy nawet Skody Karoq argumentując to miejscem potrzebnym dla rodziny xDD
Takie samochody są gówno warte nawet w zestawieniu z kombi segmentu D. Minivany ścierają w proch każdego suva pod względem możliwości transportowych i praktyczności wnętrza.
Dla jasności - jeśli ktoś kupił takie auto tylko dlatego, ze mu się podoba wizualnie, to jego broszka. Mnie też się podoba kilka zupełnie bezsensownych aut. Natomiast jeżeli kupił suva, bo uwierzył w marketingowe brednie o „rodzinnych możliwościach” to nawet mi go nie żal i niech wie, ze jest głupi. Chociaż pewnie zaczyna podejrzewać, widząc bagażnik octavii sąsiada xD
#motoryzacja #samochody #bekazpodludzi #suv
JudzinStouner - Miałem okazję przejechać się na urlop takim Sharanem, którego zdążyłe...

źródło: comment_1660482265d93KrcoVyriIHqBrcLBB9x.jpg

Pobierz
  • 175
@JudzinStouner: Jezus ale ty pierodlisz xD krytykujesz a sam siebie nie pozwalasz krytykować xD
Mam golfa 7 varianta i to auto to majstersztyk jeśli chodzi o ładowność.
A jak ktoś woli suvy to co mi do tego? Lubi to lubi, jego sprawa i tyle ¯_(ツ)_/¯
Suvy tez maja super zaletę, bo żaden krawężnik ani wybój jest nie straszny i można wszędzie wjechać.
Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki ( ͡°
Ludzie kupują auta takie jak im się podobają


@xspeditor: a mi się wydaje że spora część tych osób kupuje suvy bo są modne, ewentualnie wciskano im tak długo bzdury o tych pseudoterenówkach aż uwierzyli że faktycznie są dobre
@JudzinStouner: Mam takie same przemyślenia. W takim mini vanie to można ekipą czy rodziną na wakacje pojechać, przywieźć pralkę czy nawet przespać na trasie jak się nie ma 3 rzędu siedzeń. Do tego długa jazda jest bardziej znośna z uwagi na lepszą pozycję z mniej zgiętymi kolanami i podłokietnikami.
@JudzinStouner XD Tak minivany są takie super, a SUVY takie złe.

Jedyny problem jaki można mieć to fakt że minivanów jest coraz mniej do wyboru.

Do każdego auta człowiek jest w stanie zapakować jak trochę pomyśli. Jak ktoś nie umie się pakować to się nawet w Minivana z przyczepka nie zapakuje.

Także bez jaj, że jedno jest super lepsze od drugiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudzinStouner: nie twierdzę, że SUV ma więcej miejsca niż minivan ale np mój rogue wystarczył na 7 dni wyjazd dla rodziny 2+3, z czego jedno w foteliku, wózek, łóżeczko turystyczne. Wszystko zależy co wybierzesz. Jeśli za SUV uznajemy też suburbana, escalade czy inne amerykańskie oryginalne suvy to tu już bym z miejscem polemizował.
@JudzinStouner: Moim zdaniem MPV to są samochody ostateczne. Jeszcze nie tak duże jak np. Multivan, ale wewnątrz przewiezie komfortowo 5-7 osób + bagaż. Wygodne fotele (zwłaszcza Sharan/Alhambra z podłokietnikami w fotelach, "osobowa" pozycja za kierownicą, do tego dizelek + automat i można #!$%@?ć kilometrów aż miło. A jak trzeba to składasz fotele i wywozisz "pół Castoramy". Niestety jak wiele innych aut - zabite przez SUV-y.
W sensie, ze ludzie kupują Suvy, bo ktoś ich oszukał, ze to auta rodzinne? xD bullshit, ja zmieniłem auto na większe i wybrałem suva zamiast minivana z pełna świadomością, ze bagażnik nie jest jakiś wybitny i trzeba będzie czasem iść ja ustępstwa z pakowaniem całej rodzinki, ale wolałem wybrać 4x4 i większy prześwit oraz fakt, ze nie musze jeździć MINIVANEM, pomimo, ze żadna z tych cech nie ma większego znaczenia. Dlaczego? Bo
argumenty podpierasz autami, które nie były albo nie są oferowane u nas jako nowe, a używanych jest po kilkanaście sztuk na otomoto xD


@JudzinStouner: ma tutaj rację, @bigger - nie ma ich dostępnych jako nowe (Chryslera nie ma w Polsce już z 10 lat, a Lancii z 5), nigdy nie były popularne, więc i na rynku wtórnym te z polskiej dystrybucji to rodzynki. Ściągane pomijam, bo równie dobrze można rozmawiać o