Wpis z mikrobloga

1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - check
2. tylne opony założone na odwrót do kierunku jazdy - check
3. #!$%@? geometria zawieszenia bo przednia opona jest zużyta prawie na slicka od wewnątrz - check
4. całkiem OK auto które totalnie nie wskazuje że właściciel musi oszczędzać na jedzeniu i bezpieczeństwie - check
Creds za zauważenie dla @Donmenello
#motoryzacja
Pobierz dzemzrzodkiewki - 1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - c...
źródło: comment_1660202001HMhxZ4yWACbzJ55oAsbQal.jpg
  • 190
@goferek: jedna z rzeczy, która mnie najbardziej rozwala to oszczędzanie na oponach. Dobre laczki można dostać za już w cale nie najwyższe pieniądze. A to pierwsza rzecz która odpowiada za przyczepność, drogę hamowania itd.
Jak jeszcze nie słyszałem o tym by do fury montować zajechane elementy zawieszenia czy zużyte klocki i tarcze, tak o "regenerowanych" cudach oponach już tak.

Mój ojciec też dobry - a po co zmieniasz letnie i wywalasz
@Euphor: Co do chińczyków to mam w swoim rainexperty xD Kurdeee najlepsze oponki jakie miałem. Testowałem do 220 (indeks chyba do 240) i żadnych problemów. Na zakrętach trzymają jak głupie, w deszczu podobnie. Ale no tak patrząc na stan tej opony po 40k km i 1.5 roku to takie opony ewidentnie na 3 sezony xd
ja mam wrażenie że w takim stanie jest każdy samochód na naszej drodze

@Anon2139 Oby były chociaż w takim stanie :P

@dzem_z_rzodkiewki Nic z tych zdjęć nie wynika, gdzie są jakieś gdzie konkretnie widać te opony i łyse miejsce? To mogą być całoroczne jak widzę, bieżnik z tyłu konkretny
Czasami lepiej odpuścić hebel na ułamek sekundy i odbić


@Piw_Benzyna: Jak ogarniasz prowadzenie to tak ale dla większość osób trzeba dawać radę hebel w podłogę i potem próbujemy ominąć przeszkodę. Jak nie ogarniają to skończą jak ta ibiza bo wyprowadzą auto z równowagi i potem po heblach a kierownicy nie potrafią odkręcić wystarczająco szybko
@dzem_z_rzodkiewki: no ale jak montuje mi opony gość z a ja nie znam się na autach to skąd miałbym się zorientować, że coś jest nie tak... Przecież to nie tak, że każdy regularnie sprawdzaj stan techniczny swojego pojazdu.
W sensie co miesiąc wszystko w aucie sprawdza od a do z... I to wiedząc co robi :P
@bidzej: Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody (szykana) to jeden z podstawowych manewrów na kursie prowadzenia samochodu (nie mylić z kursem na prawo jazdy) - polega mniej więcej właśnie na maksymalnym wciśnięciu hamulca, a następnie wykonaniu tak manewru omijania (zakładam obecność abs).
@dzem_z_rzodkiewki: wiadomo, ze nie zmienia to faktu, ze sprawca wypadku to bandyta i debil, ale co do rozkładu winy bym się zastanowił - gdyby ofiara miała sprawny samochód, to
@cwlmod: Raz mnie to uratowało przed kolesiem, który zahamował przed skrzyżowaniem na zielonym. Obstawiam, że zapatrzył się na sygnalizator kawałek dalej na którym było już czerwone. Raczej niespodziewana sytuacja. Nie chciałbym tego 2 raz powtarzać. Musiałem się kawałek dalej zatrzymać, wyjść z auta odetchnąć i przeanalizować co się stało.
@Kambiodolor2137: Nie można się NIE ZNAĆ na samochodach i jeździć samochodem. Nawet rowerem nie da się więcej jeździć jak się totalnie nie znasz. Żeby być kierowcą trzeba wiedzieć kiedy wymienić opony i kiedy z autem jest coś nie tak (nie skręca jak normalne auto) Policja ci nie przyjmie wyjaśnienia że nie patrzyłeś na bieżnik albo że nie widziałeś że olej cieknie xD
@Donmenello: kolizja delikatna xD
polega mniej więcej właśnie na maksymalnym wciśnięciu hamulca, a następnie wykonaniu tak manewru omijania (zakładam obecność abs).


@aks_762: słowo-klucz: "następnie". Powtarzam: zrobisz to jednocześnie i żadnej system cię nie wyratuje.
Nie można się NIE ZNAĆ na samochodach i jeździć samochodem


@dzem_z_rzodkiewki: To ty lepiej nie wyjeżdżaj na ulice bo wpadniesz w panikę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ile na samym wykopie jest "ekspertów" co traktują samochód jako narzędzie. Wydaje ci się że jak odczują jakieś wibracje lub ściąganie to będą wnikać co się dzieje?

@pieknamarion: Wystarczy zamienić stronami