Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam:

- ludzie nadal biorą konsole i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2025 i szuka muzykantów
- połowa Polaków dostała w tym miesiecu socjal z januszeksów który rozwali na klocki Lego i drony DJ macic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
daeun - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakoś...

źródło: temp_file8297751888800498461

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@G06DbT ja nie latam po sklepach i nie #!$%@? pieniedzy, oszczednosci trzymam w nieruchomosciach, lokatach i w obligacjach skarbowych. Co pol roku przerzucam kase z banku do banku szukajac jak najlepszych ofert. Dobre i 7 % w skali roku.
  • Odpowiedz
@daeun oglądałem na tiktoku kiedyś jak typek rozwoził żarcie glovo i wcale mało zamówień nie było do starych kamienic, nie wiem czy mieszkań socjalnych ale syf brud smród i ubóstwo ale jedzonko za 70zl jak najbardziej bo kto by gotował w domu skoro ich stac ( ͡º ͜ʖ͡º) też się mocno zdziwiłem jak zobaczylem program życie na kredycie. Naprawdę nie sądziłem, że ludzie których look zewnętrzny wygląda
  • Odpowiedz
@daeun: przeciętny polak nie ma tyle oszczędności, żeby inwestować w nieruchomości.

Wykop jest specyficznym miejscem, gdzie masz z jednej strony dużo dzieciaków albo ludzi zarabiających minimalną, lub z drugiej strony ludzi co mają po 10-15-20k na miesiąc.

Z dwa, czy trzy tygodnie temu rozmawiałem z kolesiem, i on się cieszył, że za bycie kierownikiem w odlewni żeliwa dostanie 6k pln. No kosmos.
  • Odpowiedz
@daeun:
Chciałem napisać, że to błąd polegający na tym, że widzisz masę ludzi, która kupuje, a ci ludzie są pierwszy raz w galerii od dłuższego czasu.
Ale niestety masz rację. W statystykach Polacy najczęściej robią zakupy. Do tego najczęściej robią zakupy przez internet. I ten zakupoholizm wcale się nie osłabia względem innych państw. Jedyne co się zmieniło to sklepy spożywcze, które preferują Polacy: z hipermarketów i sklepów wielkopowierchniowych przerzucają się na
  • Odpowiedz
@daeun: roboty jest w uj i troche, każda firma boryka się z deficytem pracowników.
Czy to produkcyjnych, czy wyższych szczebli.
U nas od wielu miesięcy szukamy elektryka/automatyka - jak już ktoś przyjdzie, to rzada tak horrendalnych stawek, że głową mała
  • Odpowiedz
@daeun Nie każdy żyje jak nędzarz. Jak masz własne mieszkanie (własne, nie banku) i zarabiasz nawet te 5000 zł to kupno drona, konsoli nie jest odczuwalnym wydatkiem. Przy inflacji lepiej wydawać pieniądze, bo żadna lokata nie zamortyzuje wzrostu cen w Polsce. Jak skończy się tarcza na energię i 0% VAT na żywność to dopiero wtedy będzie ciekawie.
  • Odpowiedz
@daeun bo w Polsce nie ma żadnego kryzysu. A skoro pieniądz traci na wartosci to lepiej go wydać i zamienić na dobro materialne niż trzymać.
  • Odpowiedz
U nas od wielu miesięcy szukamy elektryka/automatyka - jak już ktoś przyjdzie, to rzada tak horrendalnych stawek, że głową mała


@derigen90: ile płacisz?
  • Odpowiedz
@daeun: czekaj, daj Tuskowi poprządzić chociaż pół roku to zobaczysz efekty, ta konsumpcja się skończy. I bynajmniej nie chodzi tu o to, że Tusk wyedukuje społeczeństwo ;-)
  • Odpowiedz
via Android
  • 40
@mistejk tak, pewnie, lepiej zyc jak robak od pierwszego do pierwszego, nie miec nic, a pozniej gdy pojawi sie potrzeba pilnego wydatku, naprawa auta, awaria pieca CO czy zabieg stomatologiczny, iść do Vivusa i wziac chwilówke z RRS0 na 120%. Seems logic. XD
  • Odpowiedz