Wpis z mikrobloga

1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - check
2. tylne opony założone na odwrót do kierunku jazdy - check
3. #!$%@? geometria zawieszenia bo przednia opona jest zużyta prawie na slicka od wewnątrz - check
4. całkiem OK auto które totalnie nie wskazuje że właściciel musi oszczędzać na jedzeniu i bezpieczeństwie - check
Creds za zauważenie dla @Donmenello
#motoryzacja
dzemzrzodkiewki - 1. zajechane zimówki marki budżet w lecie na drodze ekspresowej - c...

źródło: comment_1660202001HMhxZ4yWACbzJ55oAsbQal.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Im_from_alaska:

takie gruzy, starsze niż kilka lat, powinny być trzepane na przeglądzie jak #!$%@?, każda najmniejsza część powinna być sprawdzona i to co pół roku przed zmianą sezonu. w przypadku najmniejszego niedociągnięcia powinny być nie dopszczone do ruchu.


taki gruz może zrobić krzywdę nie tylko jego właścicielowi, ale przede wszytskimi osobom postronnym.

Stan techniczny samochodów w Polsce stanowi znikomą przyczynę wypadków. Główną jest, uwaga uwaga-#!$%@?.
  • Odpowiedz
Zdanie „kiedy hamulec masz po prostu wciśnięty to niczego nie dociążasz” jest okrutnym gwałtem na fizyce: zakładając ruch do przodu (z przyspieszeniem >= 0 m/s^2) wciśnięcie hamulca powoduje przeniesienie środka ciężkości w kierunku jazdy. Podstawowe prawo bezwładności.


a tu to sam jeszcze raz przeczytaj co napisałem ja, a co napisałeś ty.
  • Odpowiedz
@jednorekibadnyta: ja wziąłem wielosezony jakieś Noklany nie najtańsze tylko takie za 800 ileś za kpl i trochę lipa była zimą jak pojawił się śnieg albo lód, bo auto mi niejeden raz zatańczyło pirueta albo w ogóle nie chciało zwalniać.

Nie rozbiłem się, ale na zimowych oponach lepszej firmy auto jechało po śniegu 70-80 km/h (autostrada o 23:00 podczas opadów śniegu, cała biała) i nie czułem żadnej utraty przyczepności. Na wielosezonie
  • Odpowiedz
całkiem OK auto które totalnie nie wskazuje że właściciel musi oszczędzać na jedzeniu i bezpieczeństwie - check


@dzem_z_rzodkiewki: To niekoniecznie musi być w pełni prawdą.
Oczywiście pewnie na jedzeniu nie musi oszukiwać, ale naprawdę często widuję takie auta w stanie gruz.

Człowiek który się nie zna, ustuka trochę pieniędzy, resztę pożyczy od teściów i rodziców, idzie do lokalnego autohandlu i kupuje samochód z nieporysowanym lakierem, z najmłodszego rocznika którego cenę uda się stargować do
  • Odpowiedz
opona kierunkowa ma inną budowę wewnętrzn


@Donmenello: mówisz o asymetrycznej.
Kierunkowa ma taką samą budowę , bo kupujesz cztery takie same opony, tylko na lewe felgi zakłada się je odwrotnie niż na prawe.
Dzięki temu na każdym kole toczą się w tą samą stronę (oznaczona strzałka na boku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Ciekawy zwrot akcji by za hamowanie z premedytacją przez VW na autostradzie nagle winić ofiarę doszukując się czegoś czego tu nie ma.

Przecież ten spin i zaliczenie barierki było ewidentnie spowodowane tym, że VW ich spychał na pobocze czyli prawą stroną jechali po trawie a lewa była na asfalcie.
W takiej sytuacji, gdy mocno zahamujesz z dużej prędkości to opony, w miejskim aucie gówno ci dadzą.

Jedynie większy spokój
  • Odpowiedz
No a jednak popatrz większość kierowców się nie zna albo zna się słabo więc wydaje się, że można.

Od kiedy jest wymóg znajomości mechaniki samochodowej przy zdawaniu prawka albo zakupie auta? Jakiś przepis koajrzysz?


@Kambiodolor2137: Nieznajomość prawa w danym państwie (BO HYHY NIE STUDIOWALEM PRAWA) nie zwalnia cie z odpowiedzialności tylko jak coś zrobisz to pójdziesz do pierdla ¯\_(ツ)_/¯ to samo jest z jazdą niesprawnym autem, jak chcesz ignorować to
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Dobrze, mam na myśli transfer masy. Środek ciężkości tak czy inaczej przesuwa się, bo samochód nie jest idealnie sztywny, a zawieszenie tez dość wyraźnie zmienia jego układ (łatwo zauważyć jak przód „nurkuje”).
Poza tym jak możesz mówić, ze stan techniczny nie miał wpływu na zaistnienie kolizji? Może nie będzie miał wpływu na winę w procesie karnym, ale gdyby to było porsche 911 turbo s z ceramicznymi hamulcami, to może
  • Odpowiedz
@piehtolenierobie: mojej matce jakis czas temu wystrzeliła podczas jazdy gruzem 15 letnia opona ale i tak niczego jej to nie nauczyło. Dla Polaków bezpieczeństwo podczas jazdy czy pracy to jakieś hehe lewackie gówno i w ogóle kogo to obchodzi, ma być najtaniej.
  • Odpowiedz