Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawiło mi się takie coś na nodze. Nie pamiętam, żeby ktoś mnie uderzył, albo coś mnie ugryzło.
Macie może pomysł co to może być? Alergia, rumień wędrujący?

nie swędzi
nie boli
powiększa się delikatnie z dnia na dzień
ostatnio mięśnie mnie trochę bolały jak w trakcie przeziębienia
Byłem też wczoraj bardzo osłabiony

#medycyna #kleszcze #borelioza #ugryzienia #alergia
Romantico_Petarda - Ostatnio pojawiło mi się takie coś na nodze. Nie pamiętam, żeby k...

źródło: comment_1659716672rE3PbwyN2uPwACI4iOG7yB.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abc: Słuchaj no, lekarzem nie jestem, ale jak to mucha tzw. końska („bąk”) była to placek będzie większy od tego komarowego, ale raczej niepodobny do tego co u OP. Mimo wszystko najlepiej skonsultować z lekarzem, a nie na portalu z smieszkami z papaja i jaszczombami.
  • Odpowiedz
@Romantico_Petarda: mnie tez cos u-----o pare tygodni temu. Obstawiam na pająka. Tylko ze miałem innego koloru ślad. Nie musisz aż do prywatnego dermatologa iść, wystarczy wizyta u pierwszego lepszego lekarza I kontaktu. Jak wygoolasz ukąszenia po kleszczu, to wyglądają podobnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abc: po ugryzieniu muchy końskiej nie ma takich powikłań jak przy boreliozie od kleszcza, możesz być spokojny. Mnie udziabała w czerwcu, to miałem kolano i łydkę opuchniętą. Dostałem tylko maść ze sterydem co by to ogarnąć i na tym koniec.
  • Odpowiedz
  • 2
@Romantico_Petarda nie słuchaj wykopków, którzy ci mówią ile masz brać antybiotyk, w temacie boreliozy jest ogromna ilość szuryzmu, nikt normalny nie będący lekarzem nie mówiłby ci ile czasu masz przyjmować leki xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Romantico_Petarda: jako osoba, która przeszła boreliozę dzięki w miarę szybkiej diagnozie pomimo wyśmiania przez lekarza POZ/NFZ to bym leciał na pomoc doraźną/weekendową i cisnął ich o szybki antybiotyk, a w przyszłym tygodniu umawiał się prywatnie do specjalisty na skierowanie na badania w kierunku boreliozy.

Antybiotyk minimum 2 tygodnie, najlepiej 3, a jak masz już inne objawy to może i 4 - wszystko zależy od lekarza po tym co stwierdzi.
  • Odpowiedz
@Romantico_Petarda: miałem coś podobnego w zeszłym roku pod koniec lata, ale na łydce. miałem ból mięśni jak bym miał zakwasy, temat zlałem bo ten siniec\rumień zszedł po 2 tygodniach, za to jakoś w połowie września zaczęły się problemy skórne na całym ciele z którymi walczyłem 3-4 miesiące, każdy dermatolog dawał inne diagnozy (ale borelioza została wykluczona) i przyjąłem kupę leków sterydowych przepisywanych w ciemno. cały proces leczenia grom wie czego
  • Odpowiedz