Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawiło mi się takie coś na nodze. Nie pamiętam, żeby ktoś mnie uderzył, albo coś mnie ugryzło.
Macie może pomysł co to może być? Alergia, rumień wędrujący?

nie swędzi
nie boli
powiększa się delikatnie z dnia na dzień
ostatnio mięśnie mnie trochę bolały jak w trakcie przeziębienia
Byłem też wczoraj bardzo osłabiony

#medycyna #kleszcze #borelioza #ugryzienia #alergia
Romantico_Petarda - Ostatnio pojawiło mi się takie coś na nodze. Nie pamiętam, żeby k...

źródło: comment_1659716672rE3PbwyN2uPwACI4iOG7yB.jpg

Pobierz
  • 44
@Romantico_Petarda: zaznacz sobie długopisem zasięg rumienia. Nie musisz robić linii, wystarczą kropki. Poszukaj śladu po ukąszeniu, powinien być w dole nogi.

Wygląda to na borelioze, idź szybko do lekarza.
Jak masz ubezpieczenie to możesz iść jeszcze dzisiaj na opieke całodobową.
Dostaniesz antybiotyki na minimum miesiąc.
Część lekarzy bagatelizuje borelioze i daję antybiotyk na 2 tygodnie, ale to za mało.

Nie lekceważ tego. Ludzie z nie leczoną / nie zdiagnozowaną boleriozą w
@kanciak12:
Lekarzem nie jestem, ale brałbym 4 pełne tygodnie antybiotyk.
Ważne jest żeby zacząć w ciągu 3 dni (72 h) od ukąszenia.
Mnie jakiś giga kleszcz uwalił, nawet go nie widziałem, w przedszkolu byłem, chodziłem po skoszonym trawniku przez kilka godzin podczas imprezy dla dzieci.
Zobaczyłem ślad po ugryzieniu na kostce, myślałem że komar albo coś. Rano tak mnie swędziało że musiałem się podrapać. Nigdy nic mnie tak nie swędziało.
Następnego
@kanciak12: Ja niestety sporo na słońcu przebywałem, zwłaszcza w 4 tygodniu i było ciężko. Bardzo słabo się czułem, nie miałem siły itp.

Też słyszałem, że lekarz podobno ma obowiązek zgłosić każdy potwierdzony przypadek boreliozy, a im się najnormalniej w świecie nie chce tego robić. Wypiszą antybiotyk na 2 tygodnie i nara.
Raz że to zaniża statystyki, a dwa borelioza przechodzi w stan uśpienia i za 10 - 15 lat nie możesz