Wpis z mikrobloga

Jak wiecie zanim poszedłem do IT to przez kilka lat pracowałem jako kierownik na produkcji. Miałem pod sobą do 50 osób, w zależności od firmy/działu.
Wiecie jaki tekst obrażający ROBOLI z ust BIUROWYCH zapadł mi w pamięć najbardziej? Czytajcie dalej...

Pierwsza zmiana to siedzę z dziewczynami z kadr i płac jak zwykle w ich biurze, bo one miały u siebie ekspres do kawy, a ja w swoim nie.

Przychodzi ROBOL do biura żeby zapytać o zakładowe świadczenie socjalne na wakacje dla dzieci. Nie był przekonany co do właściwego wyliczania dochodów swoich i żony więc przyszedł do dziewczyn żeby mu pomogły.

Jedna coś tam mu niby pomaga, pokazuje, on nachylony słucha z uwagą. Ogólnie bardzo grzeczny gość, jeden z lepszych, których miałem na zmianie.

Reszta dziewczyn między sobą jakieś porozumiewawcze spojrzenia i uśmieszki pod nosem.

Myślę sobie "o #!$%@? im chodzi...?"

Typ wychodzi z biura, ledwo się za nim zamknęły drzwi, a one W ŚMIECHi teksty:

- "Czułaś Baśka jak #!$%@?ło?"

- "#!$%@? myślałam, że się zrzygam"

- "sikalafou weź im powiedz, że jest coś takiego jak mydło, jak nie mają to ja im zasponsoruje"

i jeszcze kilka takich podobnych tekstów.

Nie skomentowałem tego i wyszedłem. Przykro mi się zrobiło.
Goście, którzy właściwie budują kapitał tej firmy, bez których te laseczki nie miałyby pracy, a one pocisnęły z niego jak z ostatniego śmiecia, bo ciężko pracuje fizycznie i się spocił w roboczych ciuchach, które niekoniecznie są prane w każdym tygodniu.

Dramat.

#praca #pracbaza #robpill #januszex #korpo #korposwiat #produkcja
s.....u - Jak wiecie zanim poszedłem do IT to przez kilka lat pracowałem jako kierown...

źródło: comment_1659679989UrOvcUcLTAnoznmx8r3Xkc.jpg

Pobierz
  • 109
a zdzichu to ma w tapczanie już z 30 kompletów pochowanych


@sikalafou: I właśnie do takiego zdzicha powinny być pretensje a nie do kogoś z biura. Chociaż ich tekst był chamski to nikt nie lubi pracować ze śmierdzielami.
Pracowałem na produkcji i z większością osób dało się wytrzymać, ale nikt nie chciał pracować ze śmeirdzielami. I nie miało tu znaczenia czy z biura czy z hali.
W jednej firmie był też
Dlatego bardzo podoba mi się w Norwegii jeżeli o to chodzi. Bardzo dużo kobiet pracuje jako elektryczki, hydrauliczki, zaopatrzenie, magazyn, transport itp. nikt na to nie parzy źle poza biało rycerzami z polski, którzy mówią:
- ja bym swojej baby do takiej roboty nie puścił, moja Marzenka w bziurze robi.

A jak pracownik fizyczny wchodzi do biura to nigdy nie zauważyłem żeby jakakolwiek kobieta krytykowała go za cokolwiek.

@sikalafou
Goście, którzy właściwie budują kapitał tej firmy, bez których te laseczki nie miałyby pracy, a one pocisnęły z niego jak z ostatniego śmiecia, bo ciężko pracuje fizycznie i się spocił w roboczych ciuchach, które niekoniecznie są prane w każdym tygodniu.


@sikalafou: co #!$%@?? Pracowałem na produkcji i w biurze. Śmierdziele byli tu i tam. Świeży pot nie śmierdzi. Jak ktoś łazi codzienne w tych samych ubraniach, to będzie śmierdział niezależnie co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sikalafou: u nas zaraz jest pocisk typu to ja pracuję na twoją wypłatę i jets koniec rozmowy. Wachlarz możliwości po takich tekstach jest dość okazały i Anetka z biura mogła by jeszcze litra gorzoły na przeprosiny kupować
@Tomsz1989: a ja ci odpowiadam, że miałem wywalone jaja na to. Ja nie jestem od wychowywania dorosłych ludzi. Chcą to niech się wyzywają, dokuczają, dla mnie mogą sobie codziennie solówki na parkingu urządzać, dla mnie liczył się tylko wynik z którego byłem rozliczany. Nie miałem zamiaru robić tam kariery i budować bóg wie jakiego autorytetu czy cokolwiek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sikalafou: zabawna sprawa ale to ogólnie chyba tylko w Polsce występuje że korpo szczury które na ogólnie zarabiają czasem mnie od takiego robola, uważają się za #!$%@? króla życia XD skończone studia zarządzania polem namiotowym, robota szczura załatwiona bo zrobiła lache z połykiem albo dała dupy i essa xD
Pracowałem pół roku w corpo więc wiem co mówię.
@sikalafou a ja pamiętam jak się koleżanka spruła, bo jej ojciec jest robotnikiem, gdy powiedziałem, że ekonomicznie praca fizyczna jest mniej warta od umysłowej, bo mniej ludzi jest w stanie ją ogarnąć, a fizyczną prawie każdy.
@Hangry: Zdarza się że jak się nie spocę, albo np w robocie jestem 4h-5h to na drugi dzień korzystam z tych samych ciuchów roboczych. Bo i tak muszę się cały przebrać do pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sikalafou: @sikalafou: Pracowałem w robolskich pracach i zauważyłem, że większość fizycznych po prostu sami mają takie kompleksy z tytułu wykonywanej pracy, że jest to wręcz zaraźliwe. Kilku moich znajomych pracujących w budowlance sami z siebie rzucają jakieś teksty, że są robolami i tkwią w takim mentalnym zamknięciu wstydząc się tego co robią. Jak kładłem regipsy to nawet przez sekundę nie przyszła mi myśl do głowy, że jestem jakiś gorszy i
@FotDK ale wiesz że wszystko zależy od tego jaka to praca fizyczna jest? Co innego, jak to się u nas mówi ,,operator przycisku" gdzie stoji typ przy maszynie i odbiera tylko elementy, albo pakuje je na magazynie, a co innego gdy już trzeba potrafić porządnie czytać rysunek techniczny, napisać program (ja w CNC robię) itp.to już nie każdej małpy tego nauczysz xd