Wpis z mikrobloga

aby ceny nieruchomości spadły żeby młodzi ludzie mieli gdzie mieszkać


@wacek901: Ale poza aspektem religijnym to nie jest takie głupie XD Ja czy część mirków z tagu mamy jedynie dylemat czy kupić teraz czy potem. Ale co ma robić taka para po studiach, która zarabia minimalną plus 1000 zł? Ich starszy wykupili z bonifikatą, dziadkowie dostali od FSO, pradziadkowie ziemie odzyskane. A młodzi niby jak mają teraz coś nabyć jeżeli ceny
@mickpl Źle trafiłeś bo ja akurat należę do tych którzy kupili . I mam w portfelu kilka nieruchomości dlatego mnie ta intencja mszy tak bawi . Ale nie martw się mamy z różową po 30 lat mama i tata nie dali ani z jednej ani drugiej strony . A poziom zakredytowania wynosi równe 0 PLN w naszym wypadku . Więc się da jak się chce . Uprzedze pytanie spadku też nie dostałem
@Zulf: jak wlasnie przeczytalam post kolesia, ktory dostal mieszkanie komunalne 50m2. Wyremontowal za 50 k, wykupil za 35 k - razem 85 k, sprzeda za jakis czas za 250k. A mi takie mieszkanie nie przysluguje bo wg kryteriow przyznawania za duzo zarabiam i jedyne co moge to sie zadluzyc na 30 lat na klitke 25m2 xD to panstwo to jest patologia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zulf: to z tego, ze ci tzw. biedni kreca biznesy na mieszkaniach i sa w stanie zarobic na tym 200 k jak nie wiecej, podczas gdy ktos "bogatszy" zaklada sobie petle na szyje w postaci kredytu i jeszcze sie martwi co zrobi jak straci prace czy cokolwiek innego.