Wpis z mikrobloga

@FoxX21: @r5678: Macie leniuszki pierwsze wyniki wyszukiwania w google, skoro wam się nie chciało samodzielnie zweryfikować tego mitu:

https://magazynauto.pl/porady/czy-abs-skraca-droge-hamowania-sprawdzamy-na-torze-testowym,aid,1842

https://www.wyborkierowcow.pl/czy-abs-skraca-droge-hamowania-bezpieczenstwo/

"Dzięki swoim właściwościom system ABS bardzo sprawdza się w sytuacjach awaryjnych i pozwala znacząco skrócić drogę hamowania. Na suchym asfalcie potrafi wyhamować na dystansie krótszym o 36%, a podczas deszczu przy prędkości 100 km/h zatrzymać się o 45 metrów bliżej niż samochód bez ABS-u."

Dodatkowo wykres, o którym mówiłem.

Brak
P35YM1574 - @FoxX21: @r5678: Macie leniuszki pierwsze wyniki wyszukiwania w google, s...

źródło: comment_16570153193FvUdoBVHjGAMxv5BarojK.jpg

Pobierz
Brak ABS, czyli w konsekwencji zablokowanie kół będzie bardziej skracało drogę hamowania tylko na podłożu bardzo sypkim, na przykład żwirze lub głębokim śniegu, ponieważ podłoże to zrobi pewnego rodzaju klin między oponą a podłożem.


@P35YM1574: czyli nie zawsze ABS skraca drogę hamowania. Dziękuje można się rozejść, bo sam twierdziłeś że zawsze, a ja powiedziałem, że nie i tyle. Podsumowując sam siebie zaorałeś
bo sam twierdziłeś że zawsze, a ja powiedziałem, że nie i tyle.


@FoxX21: Nie napisałem, że zawsze. Napisałem, że twierdzenie, że wydłuża jest mitem, co ty obśmiałeś. Sam podałem ci wyjątek od tej reguły i wyjaśniłem go, natomiast sama reguła (której dotyczy mit) się zgadza. Nie wiem po co próbujesz teraz się jakoś wić jak węgorz. Więcej klasy byś zachował jakbyś napisał "rzeczywiście, dobrze wiedzieć, dzięki". Ale jak mam wymagać klasy
@P35YM1574: dobra dzieciuchu, żyj sobie dalej w swoim świecie, nie mam ochoty z kimś kto ma 25 lat, a mentalnie 12 lat rozmawiać na temat samochodów, bo pewnie nawet nigdy w życiu dzieciaczku nie jechałeś samochodem bez absu
dobra dzieciuchu, żyj sobie dalej w swoim świecie, nie mam ochoty z kimś kto ma 25 lat, a mentalnie 12 lat rozmawiać na temat samochodów, bo pewnie nawet nigdy w życiu dzieciaczku nie jechałeś samochodem bez absu


@FoxX21: po twoim xd, argumencie o wieku i stylu pisania widzę, że to ty masz poniżej 25 lat i zrobiłeś niewielki przebieg. Jest to rozkoszne jak ty się zachowujesz, ale wybaczam ci, bo też