Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarem12: mit to ty robisz że takich Aut nie ma. Ledwo sprzedałem 20 letnie Audi a6, diesla z 160k przebiegu. Tacy jak ty jeżdżą trupami bo w nic nie wierzą
@coo84:

Bo o niego dbam, nie paluje na zimnym, nie dlawie na niskich obrotach, oleju uzywam fabrycznego

Ani nie robie sobie podpórki na reke z drążka zmiany biegow, ani nie trzymam nogi na pedale sprzegla jak go nie uzywam i tak dalej - moze i jestem babą, ale baby tez czasem motoryzację lubia :)
@LubieGroszek: Co do łańucuchów rozrządu to jest temat rzeka. Wszystko zależy od eksploatacji samochodu, a w szczególności ile wynoszą interwały olejowe. Jak wychodziły pierwsze wypusty BMW z silnikami N47 i zalecenia były wymiany oleju co 30kkm to niedziwota, że pierwsza wymiana łańcucha była już przy 100kkm.
@jatylkozapytac: ja nie mowie nic o babach, tylko o tym, ze korelacja miedzy 30k interwalem a zajechanymi silnikami nie wynika z samego oleju tylko z tego ze czesto ludzie nie potrafia sobie uzmyslowic co najbardziej zajezdza silnik i np bujaja go na 800 rpm bo przeciez sie rozpedzi albo ruszaja w sekunde po odpaleniu zanim sie dobrze utworzy film olejowy. Jak kupujesz dobry olej to on nie straci nagle wlasciwosci smarnych
Rozrządu na łańcuchu nie trzeba wymieniać


@LubieGroszek: To po ilu się wymienia? Bo ja mam 200k przejechane i 3 mechaników u których robiłem jakieś pierdoły i eksploatacyjne rzeczy w ostatnich 2 latach mówiło mi, że nie ma co tego ruszać jak dobrze działa :P
@PukierCud3r: a jak jazda w której układ napędowy musi pokonywać opory własnego silnika ma osiągać mniejsze spalanie, niż jazda z odłączonym silnikiem xD?

@Iskaryota jak auto jedzie na biegu na przykład z górki to koła kręcą silnikiem a jak masz luz to masz spalanie postojowe czyli jakieś tam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256: @wodzu_91:
Oczywiście, że takie auta są, nie przeczę temu.
Tylko jest to odsetek i zazwyczaj są one droższe niż średnia cena rynkowa.
Natomiast jak ktoś mi mówił, że kupił diesla z nalotem 150k z Niemiec od handlarza i dał za niego 10k, to wybucham śmiechem, że w to wierzy jak dziecko