Wpis z mikrobloga

W przypadku jazdy na luzie do silnika podawane jest paliwo i utrzymywane obroty jałowe żeby silnik nie zgasł.

A jak hamujesz silnikiem koła poprzez cały układ napędowy napędzają silnik, nie ma potrzeby w ogóle podawania do niego paliwa i wtedy spalanie jest równe 0


@urodzony_25_lipca: Właśnie tutaj na serio brakuje mi jakichś szerszych i rzetelnych badań. Czy w przypadku dojazdu tych 300m do świateł lepiej jest 300m jechać na luzie i
czyli nie zawsze ABS skraca drogę hamowania


@FoxX21: No super, w jakichś tam specyficznych warunkach skróci drogę hamowania. W pozostalych przypadkach jazda samochodem bez ABSu jest zwyczajnie niebezpieczna - szczególnie jak heble nierówno hamują.

Jeździłem jakiś czas Yarisem I ktory podczas hamowania na mokrym robił fikoła w prawo.
10tys max. jak dbasz tak później masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jatylkozapytac: wymiana oleju nie ma aż tyle do dbania, ja wymieniam co roku, czasem 15 czasem 20 tysiecy przelece, zdarzylo mi sie nawet 28 jak sie #!$%@? i samochod po 230k (z czego prawie 200k pod moim butem) nie bierze oleju. Dlaczego? Bo o niego dbam, nie paluje na zimnym, nie dlawie na niskich obrotach, oleju