Wpis z mikrobloga

Robolstwo w czasach nędzy, czyli jak było kiedyś

Jeszcze nigdy pracownikom fizycznym i ludziom z b̶i̶e̶d̶n̶y̶c̶h̶ ̶d̶o̶m̶ó̶w̶ lepianek nie żyło się tak dobrze, obecne czasy mogą oni określić wręcz "złotą erą Jazzu".
Nie będę tu przytaczał oficjalnych danych Eurostatu ani wykresów z poziomem GDP (PPP) Polski za okres 1989-2022, bo nie chcę Was zamęczać przy porannej poniedziałkowej kawie a wyborcy Konfederacji i tak by powiedzieli, że te dane to lewacka unijna propaganda.

Ale przejdźmy już do rzeczy.
Wiecie jak wyglądały lata 1989-2004 w Polsce po zakończeniu szkoły średniej?
Opcje były albowiem dwie, czyli albo pójście na studia dzięki szczęściu i pieniądzom swoich rodziców, albo druga, ZNACZNIE, podkreślam ZNACZNIE gorsza opcja...

Jaki los Cię czekał jeżeli nie zdecydowałeś się iść na studia?
Spokojny 8-godzinny kołchoz za 3200 zł czy może #neet boży, tak jak dzisiaj? Nieeee, nic z tych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czekała Cię dwuletnia obowiązkowa służba wojskowa, rozumiecie to? Państwo zdecydowało, że 2 lata waszego życia spędzicie ze zwierzętami z zawodówki którzy codziennie wieczorem będą kręcić Ci wora we wszystkie strony świata, a w dodatku za dnia będzie trzeba użerać się z Betonem w kadrze oficerskiej i to wszystko za 300 zł miesięcznego żołdu...
Ku*wa! xD COŚ NIEWYOBRAŻALNEGO, HORROR, PO PROSTU PIEKŁO NA ZIEMI!

No dobra, jeżeli już jakimś cudem skończyłeś tę dwuletnią gehennę bez urazów na psychice i byłeś gotowy do "pracy" to czekały Cię ciekawe doświadczenia w pierwszej, no powiedzmy to "pracy" xD

Najczęstszym zajęciem takiego 21 letniego chłopaka była praca na budowie przy "papierkowej robocie", oczywiście mając na myśli papierkową robotę chodzi mi o trzepanie worków po cemencie ( ͡° ͜ʖ ͡°), tych bardziej kumatych brali do łopaty, albo podawania narzędzi pijanemu majstrowi który rządził i dzielił na placu budowy, dodam iż to wszystko robiłeś za 5 zł na godzinę bez umowy, a w pierwszym dniu pracy to koledzy pytali się Ciebie -"Kto Ci tą robotę załatwił młody?".
Kultura pracy? Jak szef miał zły humor to mógł do Ciebie podejść i po prostu kopnąć Cię w dupe xD (dosłownie) i powiedzieć "wypie*dalaj", - Rozumiecie to?
Przecież dzisiaj po takiej akcji, to "byznesmen" miałby w swoim biurze na kolejny dzień wizytę PiPu, Policji i założoną sprawę w sądzie pracy.

Jakieś fabryki, zakłady produkcyjne? Odpowiem tak - "xDD".
Jak otwierali fabrykę Opla na Śląsku to w całej Polsce ludzie huczeli od kilku miesięcy z radości, bo przybędzie kilka tysięcy miejsc pracy, a ludzie ze wschodu Polski jedyną fabrykę jaką widzieli to zakład Ursusa na wakacjach w Warszawie xD

Jak ktoś jakimś cudem dostał pracę w urzędzie za 1200zł na UoP to na wsi uważali, że złapał pana Boga za nogi i to przy samych kostkach.

A w czym chodzili Ci ludzie (80% Polski)?
-Nie, nie były to koszulki za 200 zł od Hugo Bossa czy Armaniego które teraz tak sobie upodobało robolstwo.
Jedyną koszulkę na jaką mogłeś sobie pozwolić to tą kupioną na targu od Cygana, no chyba, że miałeś szczęście i dostałeś mało podartą polówkę ADIDASA po starszym i bogatszym kuzynie.

Już pomijam przypadki gdzie przeciętny chłopak został zwolniony z budowy, bo do Januszexu wpadła mafia która wymusiła na nim haracz wysokości 50% dochodu firmy pod pretekstem połamania rąk czy spalenia samochodu. #lata90

Pamiętam jak oglądałem niemiecki dokument o Polakach z 2005 roku, kiedy to byli zafascynowani tym jak ludzie mogą cieszyć się z leżenia cały dzień na polu w 30 stopniowym upale i zbierać truskawki za 7 euro na godzine XD, no ku*wa dokument jak o zwierzętach.

TAKIE BYŁY REALIA ŻYCIA LUDZI BEZ PERSPEKTYW Z BIEDNYCH DOMÓW

Mógłbym o tym jeszcze pisać i pisać, ale nie chcę Was dzisiaj więcej zamęczać, jednakże zapraszam do uzupełnienia ankiety pod tytułem:
-O czym ma być jutrzejszy wpis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1-Robolstwo a Cuckoldstwo, dlaczego pracownicy fizyczni tak często zostają rogaczami? Zbadam wątek "DelegacjaCels"

2-Kontynuacja dzisiejszego wpisu i opisywanie lat 2004 kiedy to Zachód się na nas otworzył i chmary Polaków, niczym rój szarańczy wyjeżdżali za lepszym "życiem" do Anglii czy Holandii

OBSERWUJ TAG #robpill

#przegryw ##!$%@? #pasta #heheszki #studbaza #studia #pracbaza #praca #korposwiat #korpo #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #polska #polityka #bekazprawakow #geopolityka #europa #gownowpis #ekonomia #finanse #gospodarka #pieniadze #przegrywpo30tce
GlenGlen12 - Robolstwo w czasach nędzy, czyli jak było kiedyś

Jeszcze nigdy pracow...

źródło: comment_1656906886dTU6FZSOK2U8QstULLZSgP.jpg

Pobierz

Co wolicie?

  • Opcja nr1 35.9% (28)
  • Opcja n2 64.1% (50)

Oddanych głosów: 78

  • 4
@GlenGlen12: Piękne rob dalej :D mam ponad 30tke i potrafię docenić to co jest teraz bo pamietam opisana przez ciebie historie na własne oczy. Przymierzanie halowek czy trampek stojąc na kartonie w tłumie ludzi albo jeansow na pace jakiegoś busa :D do tego agresja wśród dzieciaków kiedyś osiedla się między sobą lały trzeba było wiedzieć jak chodzic. Teraz dzieciaki w szkołach rywalizuja kto będzie miał wyższa średnia wprost raj dla kujonow
Teraz dzieciaki w szkołach rywalizuja kto będzie miał wyższa średnia wprost raj dla kujonow do rozwoju.


@IlllI: xDDDDD to tylko ich rodzice o to rywalizują. Teraz gówniaki albo szkalują się w internecie na snapchatach albo są zjechane psychicznie przez ciśnienie dzięki rodzicom. W szkole ma być wybitny, a po lekcjach zajęcia dodatkowe i dziecko samo nie wie kiedy ma być dzieckiem
@GlenGlen12: czytając to mam flashbacki z tamtych obrzydliwych czasów, byłem dzieciakiem ale dobrze pamietam co było przed 2004 i po, jaka zmiana nastąpiła kiedy weszliśmy do unii. Często czytam na wykopie z jaka nostalgia ludzie wspominają tamte czasy i sobie myśle „No #!$%@?”. Nie znałem żadnych playstation, commodore czy innych cudów techniki, ba, nawet nie widziałem co to laptop. Jak pomyśle o tamtej biedzie w której zylem to żygać mi się