Wpis z mikrobloga

Czy wg Was akcent i wymowa tej Kinki jest dla Was zrozumiała?

Byłem na 3 rozmowach rekrutacyjnych z Kińczykami to zawsze miałem trudności ze zrozumieniem co oni tam bełkoczą. Gadali jak ta.
#angielski #nauka #podroze #pracbaza

bełkocze czy wyraźnie mówi?

  • wyraźnie 66.7% (40)
  • bełkocze 33.3% (20)

Oddanych głosów: 60

e.....z - Czy wg Was akcent i wymowa tej Kinki jest dla Was zrozumiała?

Byłem na 3...
  • 21
  • Odpowiedz
@fizyk20 to może brytyjski :) ja tam nie słyszę chińskiego.

@eternalzz chyba jestem osłuchany na tyle że wszystko bez problemu rozumiem, ale kiedyś tylko znając angielski że szkoły iz amerykańskich filmów może też bym miał problemy ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Akurat myślę że australijski trafiony, tym bardziej że w profilu ma Sydney, Australia ;) Ale obstawiałbym, że nie jest native speakerem.

To jak wymawia np. "picture", "internship", "people" brzmi mi trochę chińsko.
  • Odpowiedz
@eternalzz: to któryś z brytyjskich akcentów, może mieć dodatkowo jakąś małą wadę wymowy. Nie słyszę tam chińskiego a pracowałem z chińczykami przez rok po angielsku.
  • Odpowiedz
@fizyk20 pewnie przyjechała do Australii jak była nastolatką. Ma faktycznie trochę sztuczny akcent. Poznałem trochę Azjatów co udawali akcent żeby być lepiej postrzeganym. Może ona tak trochę też robi.
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Myślę, że może nie tyle udaje, co tak jak piszesz - mogła przyjechać do Australii będąc nastolatką. W tym wieku już ciężko wykorzenić całkowicie akcent swojego pierwszego języka. Znałem np. Wietnamczyka który przyjechał do Polski jak miał bodajże 13 lat i po polsku mówił świetnie, ale było momentami słychać taki minimalny obcy akcent - u niej może być podobnie.
  • Odpowiedz
@fizyk20 druga opcja to taka że mogła się nawet urodzić w Australii ale np w domu z rodzicami mówiła po chińsku. Aż z ciekawości spytam przy okazji siostrę o to. Jej dzieci urodziły się w Australii ale w domu mówili tylko po polsku - tak że mówią po polsku perfekcyjnie i tylko czasem słychać obcy akcent. Ale zastanawiam się czy mówią po angielsku tak że inni Australijczycy się nie są w stanie
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Zgaduję, że mówią po angielsku bez akcentu ;) Inny mój znajomy Wietnamczyk trafił do Polski w dużo młodszym wieku, jakoś 2 lata miał jeśli dobrze pamiętam, z rodzicami rozmawiał po wietnamsku, ale po polsku mówił już bez akcentu :)
Ale jak spytasz to daj znać, jestem ciekaw czy mam rację :D
  • Odpowiedz
@eternalzz: btw tu masz przykład Hindusa robiącego tutoriala który chyba miał być po angielsku ale wyszło tak że ja ledwo co rozumiem z tego co mówi ¯\_(ツ)_/¯
severh - @eternalzz: btw tu masz przykład Hindusa robiącego tutoriala który chyba mia...
  • Odpowiedz
@eternalzz: Tag #wolamyzbanowanych służy do wołania zbanowanych, by nie było im smutno. Natomiast osoba "zza platynowej kurtyny" może napisać list i np. pozdrowić przyjaciół :)
Skorzystaj z formularzu pod linkiem https://forms.gle/eVRXNmN67JJoYv8N6
(metoda półautomatyczna) lub pisz na gimnazjumqqq@wp.pl (metoda ręczna). Inicjatywa: @gimnazjumqqq (dawniej) i obecnie: @Enviador i @SynGilgamesza wyznaczeni osobiście przez @gimnazjumqqq we wpisie
https://www.wykop.pl/wpis/58381575/ogloszenie-w-sprawie-nieprawidlowosci-na-tagu-wola/
  • Odpowiedz