Wpis z mikrobloga

6 lat studiów 13 miesięcy stażu 7 lat specjalizacji i jakieś setki egzaminów po drodze


@Teku: i wszystko żeby odbierać telefony bo lekarz boi się chorych xD
  • Odpowiedz
@syn_octave: gówno prawda. Rok temu byłem w szpitalu i po pierwsze: prawie nikt z lekarzy/pielęgniarek nie nosił masek, po drugie: jak się dowiedziałem od jednej pielęgniarki, nikt z personelu oddziału nie zaszczepił się na kowida.
  • Odpowiedz
"Normalni" ludzie mówili że lockdown nie powstrzyma rozprzestrzeniania się wirusa - i nie powstrzymał, potem było mówione że maseczki też nie powstrzymają wirusa - i nie powstrzymały, potem że szczepionki nie powstrzymają wirusa - i nie powstrzymały.


@Rvxdbnu: Żadna z tych rzeczy nie miała powstrzymać wirusa do zera, tylko spowolnić jego rozprzestrzenianie się i zmniejszyć liczbę zgonów - no ale wiadomo, na koronawirusa nikt nie umarł, wszystko to ofiary teleporad,
  • Odpowiedz
@syn_octave: No przecież wszelakie "Defoliatory" alarmują, że wirus nadal jest, a nawet groźniejszy bo zmutowany, więc dlaczego nagle w przychodzi praktycznie nikt nie nosi już maseczek i można umówić się normalnie stacjonarnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rvxdbnu gówno prawda. Maski działają, dystans działa, dezynfekcja działa, szczepionki działają. Są dowody i koniec kropka, to se ktoś nosił maskę i miał nosa na wierzchu to nie jest dowód na to że nie działają maski bo ludzie nie wiedzą jak ich używać prawidłowo
  • Odpowiedz
@syn_octave: W czasie tej całej pandemii rodzice razem z babcia zachorowali no i ciezko to przechodzili i ojca nawet chcieli wyslac do szpitala bo mial 40 goraczki i widac ze jest bardzo słaby ale oczywiscie karetka nie przyjedzie i mowia zeby sami go zawiezc do szpitala.. Mama tez chora czyli nie zawiezie i mysle o ja na pewno nie powioze bo ze mna nie mieszkaja ale zaraz jakas kwarantane mi
  • Odpowiedz
@syn_octave: Działania podejmowane w trakcie pandemii były polityczne a nie medyczne. Byli lekarze którzy byli za, byli też tacy którzy byli przeciw. Ci którzy byli za dodatkowo na tym zarabiali, ci którzy byli przeciw ryzykowali opinią i nie mieli profitów finansowych
  • Odpowiedz
@Blaskun: 90% chorob w POZ to katarek. Jeżeli pacjenci dalej będą przychodzić z złamanym paznokciem od 2 dni na SOR to się nie dziw że to tak wyglada. Ps: teleporady są okej jak pacjent chodzi regularnie do lekarza, a nie raz na 5-10 lat.
  • Odpowiedz