Wpis z mikrobloga

Ogólnie to taka pandemia to w stylu Szwecji powinna być ogarnięta, ale nie gdy się ma obcych agentów w rządzie, nie… pod przykrywką dbania o naród będą nas tresować i wyniszczać, taki reminder aby ich już nie słuchać
  • Odpowiedz
@syn_octave: trochę zgoda ale bawiąc się w adwokata diabła: lekarze to nie są najlepszymi Hm policy makers? Jak to się w ogóle mówi po polsku? W sensie ludzie którzy układają politykę państwa (ale ci prawdziwi, eksperci w komisjach, a nie politycy co kupczą przy wódce)

A dlaczego? Bo całe życie żyli w przeświadczeniu ze życie należy ratować „za wszelka cenę” i w ogóle nie ważą interesów wielu stron ani nie robią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@syn_octave: no ale tu akurat sprawa jest mocno dyskusyjna, bo środowisko lekarzy też było mocno podzielone. Pół rodziny pracuje w służbie zdrowia i wszyscy twierdzili zgodnie ze covid jest, bywa groźny ale jednocześnie media bardzo przesadzają.
Zresztą zobacz ile osób go przeszło (praktycznie wszyscy w którymś momencie) i jednak dalej istniejemy ¯\_(ツ)_/¯ nie przypominam sobie trupów na ulicach choć momentami podobno wszystkie respiratory w szpitalu były zajęte.
  • Odpowiedz
@Kenzie: punkt widzenia zależy od tego jak się przeszło samemu. Ja przeszedłem leciutko, ale do dzisiaj nie mam węchu na niektóre zapachy. Moja profesura chłopskiego rozumu mówi, że skoro jakaś tam farsa spowodowała zmiany neurologiczne na tak długo, to znaczy, że niektórzy mogli to przejść bardzo ciężko, o czym doktory mówiły w tv. Wirus był, był bardzo groźny, ale panika mass mediów była niepotrzebna. Nie mówię, że przesadzona, ale po prostu
  • Odpowiedz
@syn_octave: przecież to jest to samo co z promieniowaniem rentgena - oczywiście, że podczas pandemii i w szpitalu będziesz nosił maskę i będziesz bardzo ostrożny jak stykasz się z chorymi każdego dnia. (I oczywiście to ma chronić pacjenta, a nie ciebie).

Ale zakładanie jej jak wstajesz od stolika i idziesz do kibla to jest jak unikanie prześwietlenia u dentysty raz na kilka lat. Owszem, bezpieczniej by się nie promieniować, ale statystycznie
  • Odpowiedz
@syn_octave: serio jeszczr ktos wierzy, ze covid to cos bardzo groznego, a nie zwykly eksperyment jak reagują społeczeństwa na traktowanie ich jak idiotow i bydlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz