Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakiś czas temu pytałem o konieczność zapłaty połowy VATu za naprawę leasingowanego auta z OC sprawy. VW Bank zapewnił, że pokryję tę należność. Dzisiaj dostałem telefon z ASO, że VAT jest dalej niezapłacony. Przekazałem im informację, że faktura miała zostać wystawiona na leasing po czym dostałem odpowiedź, że oni mają podpisane umowy z jakimiś ubezpieczycielami(nie z tym, który pokrywał koszta naprawa - Uniqa) i w takim przypadku VAT musi zostać pokryty przeze mnie. Czy to jest normalna praktyka? Idzie się z tego jeszcze wybronić?

#leasing
  • 11
  • Odpowiedz
@tildnone: w sytuacji gdy samochód rozliczasz w trybie mieszanym czyli 50% vat - od naprawy odliczasz 50% vat, czyli musisz go zapłacić serwisowi, drugie 50% którego nie odliczasz, pokrywa ubezpieczyciel
  • Odpowiedz
@kuncfot: Tak, zgadzam się. Jednak w przypadku gdy auto jest leasingowane np przez VW bank to te 50% VATu za Ciebie pokrywa bank (jeśli naprawa jest pokryta z OC sprawcy). Pytanie jest o to, czy ASO może się zasłonić jakimiś umowami z ubezpieczycielem w kwestii płatnika faktury. Co za różnica czy te 50 procent VATu pokryje ja czy leasing, prawda?
  • Odpowiedz
@tildnone: mylisz się. Ty jako leasingobiorca pokrywasz te 50% vat, bo Ty rozliczasz u siebie koszt naprawy. Faktura za serwis jest na Ciebie. Inna sprawa, że koszt naprawy oddaje ubezpieczycie.
  • Odpowiedz
Przekleje tu odpowiedź z vw banku.

W przypadku szkody likwidowanej z OC sprawcy Volkswagen Financial Services pokryje podatek VAT w wysokości 50% lub 100% pod warunkiem otrzymania:

- faktury za naprawę wystawioną na:

Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.

Rondo ONZ 1

00-124 Warszawa

NIP: 5252800978,

z podanym numerem szkody

- kserokopii decyzji z towarzystwa ubezpieczeniowego.




Informujemy, iż zgodę na zapłatę podatku VAT Volkswagen Financial Services wyraża jeśli jest to autoryzowana
  • Odpowiedz