Wpis z mikrobloga

@lossiemkos89: @vertical: No ale po cholerę porównywać ratę odsetkową po 1 transzy? My też mieliśmy pierwsze raty po 1 transzy po 500-600zł, a teraz po odbiorze mieszkania i końcu okresu karencji i obecnym WIBOR wskoczy zaraz 3200 ale przecież to jest totalnie bez sensu porównywać
  • Odpowiedz
No ale po cholerę porównywać ratę odsetkową po 1 transzy?


@czlapka: Też prawda, więc sprawdziłem to. Rata odsetkowa od całego kredytu 479000 zł na oprocentowaniu 2,25% to tylko 898 zł więc może było tak, że ten kredyt był wypłacony w całości lub prawie w całości (może ktoś pomylił oprocentowanie i potem było jeszcze niższe, mogło być nawet 2% przecież), pytanie dlaczego ten okres karencji tak długo trwa, no ale może
  • Odpowiedz
kredyt na budowę można wziąć z karencja na czas budowy, przez 24 MSC spłacasz same odsetki, nie opłaca się to absolutnie ale podobno niektórzy wybierają taką opcję.


@RumunElfik2137: To się opłaca jeśli w tym czasie zbierasz np. gotówkę na wykończenie, dzięki czemu ostatecznie zaciągasz mniejszy kredyt, od którego odsetki też są mniejsze. I przy rosnących dynamicznie cenach nieruchomości to bardziej opłaca się brać kredyt na okres budowlany niż czekać 2
  • Odpowiedz
skoro musisz brać kredyt na meble za 4k to też jakiś super obrotnym tytanem intelektu nie jeste


@Kroledyp: no właśnie jestem, bo po co mam płacić gotówką od razu 4k jak mogę wziąć raty zero i nie ruszać oszczędności tylko pomału spłacać. widać że chyba ty z inteligencją masz niewiele wspólnego
  • Odpowiedz