Wpis z mikrobloga

@lossiemkos89: Co to znaczy, że jeszcze nie spłacają kapitału? Przecież kapitał spłaca się od pierwszej raty. I w ogóle liczenie jest jakieś dziwne. Z 850 na 3400? Nie ma takiej opcji. Chyba, że to 850 to policzył tylko same odsetki, a "zapomniał" o kapitale.

PS. Dobra doczytałem, że w jakimś tam przypadku można płacić tylko odsetki. Tylko, że kapitał i tak by w końcu doszedł nawet jakby stóp i wiboru nie
jakim cudem nie spłacają kapitału?


@KakaowyTaboret: Okres karencji - zwykle gdy kredyt jest wypłacany w transzach, do czasu wypłaty całości spłaca się same odsetki. Ma to chyba zmniejszyć obciążenia, jeżeli ktoś w czasie budowy wynajmuje, w praktyce oczywiście podnosi sumę odsetek, bo tempo spłaty kapitału jest w tym czasie zerowe.

@vertical: Ja miałem u siebie karencję roczną bez względu na okres wypłaty transz. Tak sobie po prostu założył bank bez
@re_plenish: Tak najlepiej wzorem antynatalistów z 300 iq żeby nikt nie robił dzieci albo żeby dzieci robili tylko ludzie bogaci, jakieś 10% społeczeństwa. Wtedy napewno będzie w naszym kraju coraz lepiej.