Wpis z mikrobloga

#!$%@? właśnie, co jak nie będzie się spłacało całej raty tylko cześć? Wywalić Ciebie nie mogą, mieszkania zabrać tez nie bo pokazujesz chęć spłaty. Co za to grozi?
  • Odpowiedz
@re_plenish: Normalnie też jestem tego zdania, jednak większość osób w przeciętnej pracy, jako tako stabilna sytuację finansową uzyska dopiero po spłaceniu kredytu na mieszkanie czyli w wieku 40+ lat. Czyli już wiek słabo zdatny do rodzenia dzieci. Wiem że na wykopie to niewygodna kwestia ale nie każdy zarabia 15k. Jeśli chcemy mieć jakikolwiek przyrost naturalny (bez czego system nie ma szans się utrzymać), ludzie muszą wychodzić na swoje wczesniej.Co oznacza podejmowanie
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: a mi jest coraz mniej żal takich ludzi...

Grudzień 2020 to jest środek globalnej pandemii, właśnie pojawił się wariant Delta i większość krajów po chwilowym otwarciu znowu się zamyka. Dalej rozwalone łańcuchy dostaw, a w Polsce jest u władzy PiS - partia tak bezdennie bezradna na jakikolwiek problem, że ciężko bardziej.

co robi Polak: no zróbmy zakład o pół miliona złotych - milion złotych z bankiem i zróbmy sobie bombelka,
  • Odpowiedz
Oboje pracowali wszystko było ok a i sam kredyt też znów pod sam korek nie był, to nie ich wina, że pis za wszelką cenę chce wygrać wybory niszcząc po drodze wszystko i wszystkich


@Kroledyp: A teraz nie pracuje i nie jest ok. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666:

Tym tokiem myślenia to by się absolutnie nikt w tych czasach nie rozmnażał, bo w bezpiecznej sytuacji finansowej jest może top 5% ludzi w wieku rozrodczym.

No ale "mieśkanie własne w hehe wielykym meście" i oczywiście bombelek od razu, niech się dzieje co chce xD
  • Odpowiedz
@re_plenish: nigdy nie możesz być pewien, że zawsze będziesz miał pracę, zdrowie i szczęście. Tak to by nikt nie rodził dzieci, jak ludzie je mieli, i to znacznie wiecej, w latach 80 i 90 ?
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: Zostawiam kobietę z dzieckiem i #!$%@? do azji ruchać ladyboye!

Na poważnie to pakuję walizę i lecę do Norwegii na robotę. Ewentualnie do bauera na winogrona. Wpierdzielam zupki chinskie, ale spore sumki wysyłam do rodziny.
A jak mi się to nie kalkuluje to sprzedaję mieszkanie, kupuję za gotówkę kawalerkę i jakoś ten hipoteczny spłacamy.
  • Odpowiedz
@vertical: znajomi mają kredyt na dom i spłacać będą tylko odsetki do momentu odbioru domu. Robią to już ze dwa lata na pewno, nie wiem jak długo taki stan może być ale do formalnego zakończenia budowy zostało im jeszcze chwila.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Kroledyp: ty no, trochę się zesrałeś tutaj XD
Niektórzy po prostu biorą raty 0, bo nie chcą wydawać swojej poduszki na jednorazowy zakup a dzięki ratom mogą w pewien sposób mieć ciastko i zjeść ciastko za cenę obniżenia na jakiś czas dochodów. Może ty na czarno robisz i tobie nie dają umów na pożyczki, nie wiem. Ale to fajna sprawa, tym bardziej, jak na 0 procent bierzesz.
@menelaosPL: jak się
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: Zacna historia z życia wzięta :)

A teraz wypadałoby spojrzeć na twarde dane i 2 wskaźniki:
1) o ile wzrósł w statystykach odsetek tzw. zagrożonych kredytów hipotecznych
2) o ile spadła przeciętna cena metra na rynku wtórnym, wskutek zwiększenia podaży przez bankrutów wyprzedających na gwałt mieszkania finansowane kredytem hipotecznym.

Strzelam - zapewne o wartości pomijalne. Jeśli w ogóle.
  • Odpowiedz