Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Wczoraj napotkałem wyjątkowy samochód. Fiat Palio hatchback nie, kombi /weekand które były u nas sprzedawane.

Wiem, że takie odmiany były sprzedawane w Ameryce Południowej. Czy Polskie lub niemieckie salony też oferowały ten fikuśny samochód?

Punto 1 wyglądał 100 razy bardziej lepiej niż ten gagatek xd

#motoryzacja #fiat #zlomnik #motobieda
kukaszr - Wczoraj napotkałem wyjątkowy samochód. Fiat Palio hatchback nie, kombi /wee...

źródło: comment_1654757836H4sgMfWBW9hEXPnvS35XaF.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Znalazłem post z forum z 2012 roku :

oryginalna: na polski rynek przeznaczono tylko sedana (Siena) i kombi (Palio Weekend), które były wytwarzane w naszym kraju. Hatchback trafiał wyłącznie na rynek włoski oraz do krajów pozaeuropejskich. Podobnie jak Siena i Weekend, Palio wyróżnia się wysokim zawieszeniem i bardzo prostym, wręcz ubogim wnętrzem. Większość aut ma albo słabszy silnik 1,2 8V, albo dynamiczny 1,6, który wprawdzie zużywa sporo paliwa, ale można bez obaw
@kukaszr: ciekawe jaka jest historia pochodzenia takich aut. Sam jakiś czas temu spotkałem C4 w sedanie.


@goferek: jak op już pisał, w Brazyli bywały produkowane różne odmiany nadwoziowe europejskich aut, których my na oczy nigdy nie widzieliśmy, choć niby marki znamy.
fajny rynek, ogólnie. ;)
@bor123, @aksal89: corsę b kombi to akurat sprzedawali w europie, chyba w niemczech albo austrii tak z takich najbliższych polsce krajów, toteż raz że pojawiają się u nas pojedyncze jej egzemplarze, a dwa że ma bardzo poprawne proporcje a nie jak te brazylijskie wytwory dziecięcej wyobraźni