Wpis z mikrobloga

Dostałem właśnie e-maila od mBanku, że zmienia się cennik przechowywania "zagranicznych" papierów wartościowych. Mam IKE z ETFami notowanymi na LSE i XETRA. Wiecie coś czy to jakiś nowy trend polskich brokerów czy tylko mBank coś takiego wprowadza? Bo jeśli to tylko mBank to czeka mnie przenoszenie IKE ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #ike #etf #mbank #minwestor
luklew - Dostałem właśnie e-maila od mBanku, że zmienia się cennik przechowywania "za...

źródło: comment_1654013604dBQ4UxuVxUk7rcccXEM7B6.jpg

Pobierz
  • 17
daj znać, gdy się czegoś dowiesz nt. IKE


@luklew: ile wynosi opłata i z jakiej racji chcą mnie teraz obciążyć jak kupiłem już pełno tego gówna a sprzedając żeby przenieść do cywilizowanego brokera będę musiał tym złodziejom zapłacić prowizję
@gustowny_dzikus: BOŚ umożliwia przeniesienie akcji z innego konta IKE / IKZE maklerskiego do siebie, pewnie dotyczy to też ETF

Czy w ramach limitu wpłat mogę przenieść na rachunek maklerski IKE/IKZE akcje ze zwykłego rachunku maklerskiego?

Nie ma takiej możliwości. Akcje trzeba sprzedać na zwykłym rachunku, środki pieniężne wpłacić na IKE/IKZE i zakupić akcje ponownie z rachunku IKE/IKZE. Limit dotyczy wpłat, w związku czym na rachunki IKE/IKZE przyjmowane są tylko wpłaty gotówkowe.