Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyjechałem z Polski w 2017 i to chyba była najlepsza decyzja w moim życiu. Oczywiście zachód ma też swoje problemy, nigdzie nie jest różowo i koszty życia są różne ale mimo wszystko codziennie rano budzę się z uśmiechem na twarzy że nie jestem w ojczyznie. Jestem po prostu szczęśliwy. Szczęśliwy że nie muszę codziennie walczyć o przeżycie, szczęśliwy że mam normalna pracę, szczęśliwy że moje pieniądze z podatków idą na normalne usługi a nie na piąta ciotkę po kisielu w spółce.
Wiem, ceny nieruchomości na zachodzie są chore, jest mniej bezpiecznie, jakość niektórych produktów zostawia wiele do życzenia no i nigdy nie zrozumiem w 100% tutejszej kultury. Ale przynajmniej widzę jak to tubylcy nie muszą emigrować na pucki za granicę by utrzymać rodzinę, widzę że nie są pełni nienawiści, widzę jak działa służba zdrowia i inne służby.

I tak, znam śpiewkę ze w 30 lat nie da się nadgonić zachodu. Ja to wiem. Tylko dlaczego ja miałbym niszczyć swoje jedyne życie na tym świecie by pomóc jakimś tłustym kotom dogonić ten zachód? Ja chce fajnie żyć i wreszcie mi się udało.

To jest potworne ze żeby być szczęśliwym i spokojnym to trzeba wyemigrować. Polska jest krajem starych ludzi i będzie rządzona przez starych ludzi. A za parę lat, nowi emeryci przecież nie odejmą sobie 13 i 14 emerytury z dobroci serca tylko będą dalej głosowali za populistami bo "za moich czasów moje podatki płaciły za 14ta emeryturę. Więc teraz niech młodzi płacą na moją 18ta emeryturę, należy mi się"

Żałuję że nie wyjechałem wcześniej.

#emigracja #ekonomia #polska #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6292f59a5cd5c589dc26b7c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 178
@AnonimoweMirkoWyznania: Widzę, że dużo ludzi twierdzi, że w PL tak fajnie mimo wszystko, to tylko Wam przypomnę, że Wasze emerytury będą wynosiły około 25% ostatniej wypłaty, a UE ostatnio już wystosowała oświadczenie o tym zagrożeniu systemu emerytalnego u nas. I nie #!$%@? mi, że wszyscy jesteście #programista15k albo macie turbo biznesy bo 90% z Was #!$%@? w Januszexach więc to problem dotyczący większości użytkownikow tego portalu ( ͡° ͜ʖ
Ale OP na racje, każdy kto chwile pomieszkał za granica widzi jak bardzo ludzie w Polsce są toksyczni i pesymistyczni, głupie zagadywanie ludzi w autobusie na zachodzie najlepiej obrazuje taka zwykła normalność, jakiś small talk, ktoś chce chwile pogadać i być miły i tyle, elo, miłego dnia, a w Polsce?? W dupe mi wózkiem stary dziad wjeżdża bo sam stanął jak #!$%@? na środku korytarza ale to moja wina i on musi
@Shatter: w digital marketingu jest sporo pracy i nie tylko na b2b. Mam prxyklad w domu gdzie moja zona pracuje w korpo w takim wewnetrzym marketingu - taki corporate wellbeing, jakies newslettery itp, z mojej perspektywy (czyli IT), to tak zwane pr'owe bullshit job, no ale wiecej niz 10k brutto wpada za takie cos- korpo w Wawie normalny UoP , raz w tyg do biura i to nie jest zadne stanowisko
A rzeczy typu łożenie na bombelki i służba zdrowia? W zasadzie u nas mimo wszystko ten socjal nie jest tak rozbudowany


@Misiopysioo: tu nie chodzi o to czy socjal jest wysoki. Chodzi o obłożenie tym socjalem pracujących w sektorze prywatnym obywateli(nie liczymy sektora publicznego). No i w takich Niemczech to jest więcej niż w PL, do tego tam masz więcej innowacyjnych firm. Nie zapominajmy że u nas połowa obywateli nie pracuje
@borjaki: Ja tez to mowie jako były emigrant, mowie tylko o tej wrogości Polaków i toksyczności, bo np mamy wiele zalet jak np czyste przestrzenie, w metrze w uk ktoś ma gazetki reklamowe czy cos to #!$%@? na ziemie i elo, niech ktoś sprzątnie, w polskim autobusie czy tramwaju to niewyobrażalne to np ale imo wole chyba jednak nie czuć się jak zwierzyna przed odstrzałem pełna wrogich spojrzeń niż to ze
@AnonimoweMirkoWyznania: ja też wyemigrowałem i naprawdę podziwiam ludzi, którzy dalej są w Polsce

To jest jak granie na ultra ciężkim poziomie w jakąś gierkę; mega denerwuje Cię ten poziom trudności, możesz se zmienić na medium albo easy, ale jednak dalej grasz na tym ciężkim poziomie, bo jesteś ambitny

Ja nie jestem ambitny xD dlatego szacun dla tych, którzy dalej są w Polsce
@AnonimoweMirkoWyznania: W Polsce też można żyć jak człowiek i zarabiać ponad 10K (myślę, że to taki minimalny poziom w większych miastach) ale trzeba być w czymś dobrym, coś umieć, na czymś się znać. W Polsce nie udało Ci się osiągnąć sukcesu, bo byłeś słaby, nie miałeś pomysłu na siebie. Ot co. Tam też jesteś pewnie słaby, na niskiej pozycji, ale zarabiasz w obcej walucie i przy wynajmie wydaje Ci się, że
Polsce też można żyć jak człowiek i zarabiać ponad 10K (myślę, że to taki minimalny poziom w większych miastach) ale trzeba być w czymś dobrym, coś umieć, na czymś się znać. W


@batq: Bo praca to tylko zarobki ()
Jeżeli jesteś w czymś dobrym to jeszcze prędzej opuszczasz ten kraj, by móc się rozwijać, by pracować z ludźmi z światowego top w swojej branży, by tworzyć (w