Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyjechałem z Polski w 2017 i to chyba była najlepsza decyzja w moim życiu. Oczywiście zachód ma też swoje problemy, nigdzie nie jest różowo i koszty życia są różne ale mimo wszystko codziennie rano budzę się z uśmiechem na twarzy że nie jestem w ojczyznie. Jestem po prostu szczęśliwy. Szczęśliwy że nie muszę codziennie walczyć o przeżycie, szczęśliwy że mam normalna pracę, szczęśliwy że moje pieniądze z podatków idą na normalne usługi a nie na piąta ciotkę po kisielu w spółce.
Wiem, ceny nieruchomości na zachodzie są chore, jest mniej bezpiecznie, jakość niektórych produktów zostawia wiele do życzenia no i nigdy nie zrozumiem w 100% tutejszej kultury. Ale przynajmniej widzę jak to tubylcy nie muszą emigrować na pucki za granicę by utrzymać rodzinę, widzę że nie są pełni nienawiści, widzę jak działa służba zdrowia i inne służby.

I tak, znam śpiewkę ze w 30 lat nie da się nadgonić zachodu. Ja to wiem. Tylko dlaczego ja miałbym niszczyć swoje jedyne życie na tym świecie by pomóc jakimś tłustym kotom dogonić ten zachód? Ja chce fajnie żyć i wreszcie mi się udało.

To jest potworne ze żeby być szczęśliwym i spokojnym to trzeba wyemigrować. Polska jest krajem starych ludzi i będzie rządzona przez starych ludzi. A za parę lat, nowi emeryci przecież nie odejmą sobie 13 i 14 emerytury z dobroci serca tylko będą dalej głosowali za populistami bo "za moich czasów moje podatki płaciły za 14ta emeryturę. Więc teraz niech młodzi płacą na moją 18ta emeryturę, należy mi się"

Żałuję że nie wyjechałem wcześniej.

#emigracja #ekonomia #polska #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6292f59a5cd5c589dc26b7c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 178
  • Odpowiedz
Mirki śmieją się z rusków, a sami piszą komentarze w podobnym tonie xd Tak, tak, w p0lsce lepiej, też da się zarobić, jest super, nie to co ten zgniły zachód. Tylko wy po latach studiów, kursów, wyrzeczeń i zostaniu programistami zarabiacie tyle, co w Niemczech chłop na magazynie, którego jedyny samorozwój po godzinach, to blancior i polskie piwo xd No ale niektórzy lubią sobie robić pod górkę i później sobie racjonalizować, że
  • Odpowiedz
Widzę, ze jak op wyjechał z pl to już nie ma prawa mieć żadnych refleksji i wchodzic na wykop, bo to oznacza, ze jest toksyczny XD
  • Odpowiedz
jest mniej bezpiecznie,


@AnonimoweMirkoWyznania: Loool chyba jak spotkasz rodaków. Jak byłem na Malcie to zostałem prawie pobity przez takich trzech Sebków, ale na szczęście jedna z Karyn ich utemperowała, żeby nie lali kogoś jak są za granicą (nie wiedzieli nawet, że jestem Polakiem - po prostu przechodziłem koło przystanku gdzie kisili się w słońcu czekając na autobus). Pan arab za to zawsze mi da tego kebsa kulturalnie zrobi jak wracam
  • Odpowiedz
@nsfl: wyjechałem z gównokraju dekadę temu, byłem tam przez ten czas może z 4 razy i nigdy nie miałem choćby cienia ochoty, żeby wrócić (a raczej emigrować, bo tu jest teraz mój dom i nowa ojczyzna) - więc nie jest to naturalny odruch każdego emigranta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie to Cię rozumiem.
Praca w Polsce to albo it albo życie kształcąc się i robiąc kursy no żyjąc praca by mieć sensowne zarobki
Inaczej ściana na poziomie mniejszym jak 4000zl.
Za granicą wiele normalnie pracujących ludzi żyje normalnie. Ot kolejarz w Polsce 3000zl na rękę Niemcy OD 2300 euro no jest różnica. Teraz mnie nie stać by wynając mieszkanie plus zjeść i zatankować na coś braknie.

Budowa domu ? Kupno mieszkania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, ale tu się obsrała elyta internetu o kogoś, że wyjechał i nie odciął się zupełnie od kraju pochodzenia XDDDD
Kraj Pluje wam w twarz traktując was jak gówno do wyciągania kasy, a wy się cieszycie, bo wodã za friko xddd
Potem się ludzie dziwią, że w Polsce wybór między socjalistami a socjalistami i że jak ktoś chce mieć po prostu spokój, a nie być traktowany z założenia jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie takie wpisy kojarzą mi sie wlasnie z tym memem.
Sam mieszkam już 10 lat w Belgii i widze jak w tym krótkim czasie dużo rzeczy zmieniło się na gorsze. Ba, widzą to sami Belgowie których znam, ale dla takiego Polaka robaka który wyrwał się z jakiegoś zadupia będzie to dalej ziemia obiecana. Na początku nie widać problemów. Nie da się mówić ogólnie że każdemu w PL jest źle
M.....n - @AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie takie wpisy kojarzą mi sie wlasnie z tym...

źródło: comment_1653815151G2PHNyJCGra6rO2DQ4M23x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
czyli OP uciekl z Podlasia i generalizuje myslac ze w calej Polsce jest taka lipa jak tam.
Nie trzeba wcale wyjezdzac by zyc na poziomie, tylko trzeba byc ogarnietym i przeniesc sie do wiekszego miasta np Warszawy, Gdanska lub Wroclawia.
  • Odpowiedz
@pawel0008: zwykle takie narzekania to domena polskiej patologii, ktora po magazynie leci spedzac czas przed telewizorem, a weekend to jak bez wodeczki? Zauwazylem tez, ze narzeka na to kupa internetowych ekspertow, ktora w UK nigdy nie byla, a kraj zna z "Co ludzie powiedza" i onetu. Anglia ma swoje problemy, pewnie, ale w porownaniu do chlewu z Polski to tak jakby ich nie miala ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
SzczęśliwyMirek: brakuje tagu #przegryw

nie ma nic trudnego w zarabianiu na UOP w polsce 6k netto i znalezienia żony z taką samą pensją

dysponując miesięcznie 12 k czy na 2 osoby czy nawet 4 czyli z dwoma gówniakami - można żyć na poziomie z wakacjami daleko


Zaakceptował: karmelkowa

@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście, że jest to trudne, bo prawie nigdzie nie ma takich ofert. Nie bez powodu średnie wynagrodzenie to 6k
  • Odpowiedz
jesteś na emigracji a dalej żyjesz polską, brzmisz trochę toksycznie, zajmij się tubylczymi problemami


@RedBaron: widocznie go to dalej boli, że nie może tak żyć w ojczystym kraju. Mi się dobrze powodzi, a mimo wszystko widząc ile trudu mnie to kosztuje, działam prężnie, żeby za kilka lat robić to samo, ale za granicą.
  • Odpowiedz