Wpis z mikrobloga

@Nivele Raczej po to się zamawia na stronie, żeby nie musieć dzwonić.
Poza tym dla mnie dużą zaletą jest, że kiedy z zamówieniem jest coś nie halo, to w razie problemów zgłaszam to do pośrednika, a nie muszę wiecznie wykłócać się z panem Sebastianem właścicielem pitcerni.
No i wchodząc w pyszne mam wypisany cały przekrój knajpek, które mnie interesują, a zamawiając zawsze przez stronkę ulubionej knajpy, nie dowiem się, że w okolicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
@Nivele: niektóre knajpy się ogarnęły ale jak chciałem zamówić bezpośrednio to nagle
- podaje wyższa cenę za danie
- dolicza więcej za transport niż pyszne
- robi problemy z płatnością kartą
- jak mi czegoś nie dowiezie, to nie ma jak reklamować

Wolę jednak zamówić przez pyszne lub Uber eats, dużo wygodniej i jak coś zawalą to szybko można dostać zwrot
pyszne.pl to zło z drakonskimi prowizjami. Knajpy w większości mają możliwość zamówienia na swojej stronie albo telefonicznie gdzie zawsze można dopytać o masę i orientacyjny czas( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nivele: Taa, o dziwo mało kto ma problem z tymi prowizjami, bo jak policzysz koszt strony, opieki etc. to nagle się okaże że lepiej oddać 30% na daniu pośrednikowi i mieć spokój oraz większy ruch
Poza tym dla mnie dużą zaletą jest, że kiedy z zamówieniem jest coś nie halo, to w razie problemów zgłaszam to do pośrednika, a nie muszę wiecznie wykłócać się z panem Sebastianem właścicielem pitcerni.


@fuechsinn: no tak generalnie nie jest. Jakiś czas temu zamawiałem z Kebab Kinga - po 3 godzinach informuję pyszne, że rezygnuję z zamówienia i chcę kasę z powrotem. Dzwoni do mnie kurier, że zamówienie jest przygotowywane i
Jeszcze by się przydał dokładny opis dań. Chce zamówić chińczyka i widzę 10 odmian kaczki i żadna nie opisana czym się różnią.


@hynta: Klasyka u chińczyka XDDD Chcesz kurczaka? No spoko masz kurczaka po wietnamsku, po chińsku, po tajlandzku, kurczak szanghaj, kurczak słodko-kwaśny, kurczak z ananasem, kurczak chrupiący, kurczak rozmaitości XDDDD