Wpis z mikrobloga

Wiadomo że kryzys jest zły ale podoba mi się jedna rzecz - koszty utrzymania samochodu stale rosną przez co coraz mniej ludzi będzie stać na posiadanie blachosmroda.

Prawda jest taka że teraz każdy janusz zarabiający 4k posiada jakiegoś gruza i może nim jeździć wszędzie przez co mamy gigantyczne korki, brak miejsc parkingowych i zanieczyszczenie w miastach. Ja jakoś mogę jeździć wszędzie na rowerze albo komunikacją miejską a jak raz na rok potrzebuję samochodu na dalszą podróż albo przeprowadzkę to go po prostu wynajmuję! Miasta nie są z gumy i to co się dzieje ostatnio na przykład w krakowie jasno pokazuje że jest za dużo samochodów.

Dlatego podobają mi się obecne zmiany zachodzące na świecie - mam nadzieję że do 2030 będzie zakaz wjazdu samochodem do większych miast i możliwość kupna tylko odpowiednio drogich samochodów elektrycznych.
Czekam na trzask dupy samochdziarzy xD

#motoryzacja #krakow #samochody #inflacja #kryzys
Pobierz Viado - Wiadomo że kryzys jest zły ale podoba mi się jedna rzecz - koszty utrzymania ...
źródło: comment_1653743494FBCQkk72cVoXp118yWLkLD.jpg
  • 66
@Viado: To jeszcze geniuszu włącz sobie google maps, spójrz na mapę choćby Polski, żeby odkrywczo zauważyć, że w tym kraju tak samo jak w każdym innym, paręnaście milionów obywateli od pierdyliona pokoleń nie mieszka w większych aglomeracjach i nie wie co to problem korków, ale jednocześnie żeby załatwić cokolwiek ważnego, czy po prostu dostać się do roboty muszą codziennie przebyć to kilkanaście km, czego w pełni nigdy nie będą w stanie
@Viado: Wszystko spoko, ale wiele usług opiera się na transporcie nawet jeżeli to nie jest rodzaj prowadzonej działalności. U mnie w firmie już każdy klient, któy nie miaszka w mieście gdzie jesteśmy płaci rok do roku po stówie-dwie więcej za to samo, bo podrożał koszt dojazdu do niego. Pomyśl ile firm będzie przerzucać ten koszt na konsumenta (każda)
każdy janusz zarabiający 4k posiada jakiegoś gruza i może nim jeździć wszędzie


@Viado: a może musi?

Ja jakoś mogę jeździć wszędzie na rowerze albo komunikacją miejską


@Viado: jak masz to szczęście że masz w zasięgu DDR, jako mieszkaniec Krakowa regularnie jeżdżący na rowerze powiem tyle, że w tym mieście nie da się na co dzień korzystać z tego środka transportu.
A w temacie komunikacji miejskiej: jak Cię na to stać,
Czekam na trzask dupy samochdziarzy xD


@Viado: Czekam na Twoj trzask dupy jak po zakupy bedziesz musial jezdzic poza miasto. Ewentualnie dostawcy beda jedzic elektrykami i ceny towaru w miescie skocza x5.

Zakupy zakupami. Ale sa jeszcze kurierzy (czy to dostarczajacy do chaty czy paczkomatu).
Ja tam sobie cenie wygode (paczkomat pod blokiem) i wole zeby to urier dojechal do paczkomatu iz ja mialbym dylac poza miasto.
@Viado: jak państwa/miasta chcą odkorkować miasta, albo ograniczyć ilość samochodów w tychże miastach to przede wszystkim powinna być rozwijana dobra komunikacja międzymiastowa

Po co miałbym mieszkać w mieście i mieć samochód, jeżeli w jakiejś wiosce 50km od miasta, byłby zajebisty dojazd pociągiem w 20 minut, który jeździłby co 15-20 minut?

wykluczenie komunikacyjne to poważna sprawa, pisałem o tym artykuł na studiach z 10 lat temu i pomimo tego, że polepszyło się
@Viado: Rosnące koszty utrzymania samochodu + brak waloryzacji wynagrodzeń urzędników według mnie zrobi robotę. Problem z uzależnieniem od samochodu wynikający z kiepskiej komunikacji, braku dróg rowerowych itd. nie jest rozwiązywany bo ludzie którzy decydują o tym jak wygląda miasto jeżdżą do pracy samochodem. Jakby unia kazała zlikwidować wszystkie parkingi wokół urzędów wymuszając na urzędnikach wybieranie innych form transportu to mielibyśmy zieloną transformację instant xD Ale i bez unii się da jak
@Viado: pewnie już 10 osób przede mną napisało to samo ale zapominasz, że Polska to nie Warszawą i inne miasta wojewódzkie. Czasem dla ludzi ten stary trup to jedyna forma komunikacji z cywilizacja i możliwość rozwoju. Prostym rozwiązaniem byłoby po prostu wprowadzenie ograniczeń wjazdu do centr dużych miast + ceny za parkingi 10x + mandaty za zle parkowanie 10x.