Wpis z mikrobloga

Wiadomo że kryzys jest zły ale podoba mi się jedna rzecz - koszty utrzymania samochodu stale rosną przez co coraz mniej ludzi będzie stać na posiadanie blachosmroda.

Prawda jest taka że teraz każdy janusz zarabiający 4k posiada jakiegoś gruza i może nim jeździć wszędzie przez co mamy gigantyczne korki, brak miejsc parkingowych i zanieczyszczenie w miastach. Ja jakoś mogę jeździć wszędzie na rowerze albo komunikacją miejską a jak raz na rok potrzebuję samochodu na dalszą podróż albo przeprowadzkę to go po prostu wynajmuję! Miasta nie są z gumy i to co się dzieje ostatnio na przykład w krakowie jasno pokazuje że jest za dużo samochodów.

Dlatego podobają mi się obecne zmiany zachodzące na świecie - mam nadzieję że do 2030 będzie zakaz wjazdu samochodem do większych miast i możliwość kupna tylko odpowiednio drogich samochodów elektrycznych.
Czekam na trzask dupy samochdziarzy xD

#motoryzacja #krakow #samochody #inflacja #kryzys
Pobierz Viado - Wiadomo że kryzys jest zły ale podoba mi się jedna rzecz - koszty utrzymania ...
źródło: comment_1653743494FBCQkk72cVoXp118yWLkLD.jpg
  • 66
@Viado: Coraz mniej ludzi stać też na mieszkanie w miejscu z którego da się dojechać gdziekolwiek komunikacją miejską albo rowerem, także zajebiscie XD Bieda, wykluczenie komunikacyjne, bezrobocie spowodowane brakiem możliwości dojazdu do pracy, dokładnie tego nam wszystkim trzeba. 80 letnia babuszka z zapyziałej wsi gdzie przychodnia jest 30 kilometrów od jej domu też ma sobie wsiąść na rower i do lekarza podjechać? XD Czy lepiej żeby "Janusz 4k" ją zawiózł swoim
no np mój ojciec jak straci możliwość jazdy samochodem straci możliwość powrotu do domu z 2 zmiany, tzn wróci pierwszym porannym pociągiem o 5,


@alteron: i tak prosta droga do zawału.
@Viado: już dawno w miastach powinien być zakaz ruchu dla diesli. Pieprzą o małych miasteczkach, a u mnie kolejne fragmenty trawnika przerabiają na miejsca parkingowe, chociaż parę minut do metra, autobusy, tramwaje itd. Uliczki posrane olejem. Kto to w ogóle do ruchu dopuszcza? Mnie też cieszy, że może z dekadę nie będą zabudowywać ostatnich zielonych działek.
rzeciez każdy dojeżdża z innego miejsca, to co mają 30 osobnych autobusów puszczać żeby każdego odwieźć?

Jakiego przewoźnika? Co chłop będzie robić 30km żeby zawieźć 5 osob? To chyba brakloby pensji żeby opłacić dojazd do pracy.


@alteron: Jak się nie jest w stanie gdzieś pracować, to nie pracuje się tam. Nie narzekam, że jak mieszkam w Łodzi to nie jestem w stanie pracować w Berlinie XD Ale #!$%@?ąc. Tak, 30 osobnych
@alteron: Następnym razem najpierw pomyśl, a potem napisz, bo jak ktoś gdzieś zdycha to prędzej dlatego, że karetki mają problem z przepchaniem się przez zawalone miasta XD
@vind jechales kiedyś karetka? Bo ja tak, nie ma problemów z korkami jak droga ma >1 pas, bo zwyczajnie auta się rozjeżdżają na boki. Prędzej zdechnie dziad z pierdziszewa dolnego bo najbliższy lekarz będzie w mieście wojewódzkim, i będzie chodzić z rakiem x czasu, bo lekarz zamknął swoją przychodnie na wsi bo nie może dojechać autem z miasta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Viado: xd rzadko jeździsz po Krakowie i się wypowiadasz. Ogólnie moja praca to jazda po Krakowie i robię tygodniowo ok 1000 km jeżdżąc po tym mieście. Problemem korków stworzyli politycy. Zobacz taka opolską. Zwężona do jednego pasa korkuje się od Węgrzc, a ludzie do pracy muszą jakość dojechać. Czemu jest korek? Bo jest remont. Teraz w każdej części Krakowa są remonty co krok zamiast zrobić jedna drogę rozkopują całe miasto. To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Monke: ja tam mam dwa auta i nie dam się za cholerę. Drugie ma opinię rzeczoznawcy i OC kosztuje mnie 100 zł na rok ( )
@Viado: Ja tam #!$%@?ę jazdę rowerem albo komunikacją miejską, do pracy mam 3km i śmigam sobie samochodem. W lato chłodno w zimę cieplutko dodatkowo można sobie muzyczki posłuchać. Jak zakarzą jazdy samochodem to będę jeździł i tak najwyżej będę więźniem politycznym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie posty jedynie mnie motywują do zrobienia przelotu w moim 20 letnim dieslu.
Raczej bym się nie cieszył na twoim miejscu nawet gardząc ludźmi posiadającymi samochód. Większość ludzi, którzy samochód posiadają, mają go nie dla spełnienia zachcianki a dlatego, że nie mają możliwości funkcjonowania bez niego. Coraz bardziej rosnące koszty utrzymania samochodu nie sprawią, że samochodów na ulicach zrobi się mniej tylko będą coraz starsze bo takie są tańsze w zakupie i eksploatacji. Korków na ulicach nie ubędzie ani nie zmaleją za to będzie gorszy