Wpis z mikrobloga

Wiadomo że kryzys jest zły ale podoba mi się jedna rzecz - koszty utrzymania samochodu stale rosną przez co coraz mniej ludzi będzie stać na posiadanie blachosmroda.

Prawda jest taka że teraz każdy janusz zarabiający 4k posiada jakiegoś gruza i może nim jeździć wszędzie przez co mamy gigantyczne korki, brak miejsc parkingowych i zanieczyszczenie w miastach. Ja jakoś mogę jeździć wszędzie na rowerze albo komunikacją miejską a jak raz na rok potrzebuję samochodu na dalszą podróż albo przeprowadzkę to go po prostu wynajmuję! Miasta nie są z gumy i to co się dzieje ostatnio na przykład w krakowie jasno pokazuje że jest za dużo samochodów.

Dlatego podobają mi się obecne zmiany zachodzące na świecie - mam nadzieję że do 2030 będzie zakaz wjazdu samochodem do większych miast i możliwość kupna tylko odpowiednio drogich samochodów elektrycznych.
Czekam na trzask dupy samochdziarzy xD

#motoryzacja #krakow #samochody #inflacja #kryzys
Pobierz
źródło: comment_1653743494FBCQkk72cVoXp118yWLkLD.jpg
  • 66
@Viado: Szkoda, że jesteś tak #!$%@? krótkowzroczny. 8 lat temu wbił się we mnie samochód, ledwo przeżyłem i mam #!$%@? biodro, samochód to moje jedyne okno na świat. Takich ludzi jak ja jest więcej, nie mówiąc już o przypadkach, które ci wyżej wymienili. No ale mireczek piwniczak na garnuszku matki cieszy się, bo kogoś dupa zaboli i będzie miał gorzej, nie? xD mentalność polaka
@Viado: Ograniczenie ilości aut w miastach jest dobrym pomysłem ale na początku miasto powinno mieć gęstą siatkę komunikacji miejskiej w formie metra, pociągów i/lub tramwajów których tory nie przecinają się z normalnym ruchem ulicznym. Jeśli ten warunek będzie spełniony i w każdym punkcie aglomeracji najbliższy przystanek metra lub pociągów miejskich kursujących co kilka minut będzie oddalony o nie więcej niż 1km to presja na korzystanie z auta znika. Bez tego nie
no np mój ojciec jak straci możliwość jazdy samochodem straci możliwość powrotu do domu z 2 zmiany, tzn wróci pierwszym porannym pociągiem o 5, może mu Janusz wynajmie jakąs kanciapę z schowku na miotły zeby mógł zdrzemnąc się w cieple


@alteron: Czy twój ojciec oraz jego znajomi z pracy zwrócili się do przewoźnika lub do pracodawcy o zorganizowanie transportu? Bo wiesz, to nie jest tak, że one pojawiają się magicznie, znikąd,
Jesteś idealnym przykładem bezstresowego wychowania. Wyrósł taki lewak i produkuje te swoje wysrywy publicznie bo nikt mu nigdy głupoty nie wyperswadował i wiecznie go tylko głaskali po tęczowej główce


@pablooooo: Tak, lewak mówiący o tym, że bogatsi powinni więcej, na dodatek połowa jego aktywności to jakieś wysrywy w kierunku m.in. lgbt, ładnie odklejony jesteś XD Jeszcze te hasełka tak przeruchane, że już bez żadnego znaczenia, typu "bezstresowe wychowanie" XD
@vind: Lewak bo chce narzucać co komu wolno, a co nie. Jak mu korki i brak miejsc przeszkadzają to niech kontynuuje robienie tego co robi i dojeżdża rowerem, a korkami i brakiem miejsc parkingowych niech pozwoli się martwić tym, którzy jadą autem - jak zacznie im to bardzo doskwierać to zapewne sami dołącza do niego na rowerze. Czemu debile chcą odgórnie każdemu narzucać jak ma żyć i zawsze musi to być
@Viado: Do 2030 to nie wiadomo czy unia wytrwa a chlop się martwi o przepisy o wjazdach nawet unia nie miała takich pomysłów a robi się obecnie odwrotnie przez wojne skonczylo sie #!$%@? bo są ważniejsze sprawy na głowie tym bardziej że eko okazało się koniem trojanskim rosji
@vind przeciez każdy dojeżdża z innego miejsca, to co mają 30 osobnych autobusów puszczać żeby każdego odwieźć?
Jakiego przewoźnika? Co chłop będzie robić 30km żeby zawieźć 5 osob? To chyba brakloby pensji żeby opłacić dojazd do pracy.

Ale myślisz że gdzie więcej osób zarabia 4k w małych miasteczkach czy w takim Krakowie, bo ja myślę że w małych miasteczkach, a w takim Krakowie i tak będzie większość stać na auto
@Viado: Oj wspaniały wpis żeby popatrzeć na ten ból dupy samochodziarzy. Pamietam jak u mnie wprowadzali strefę płatnego parkowania to nagle każdy miał 80 lat, chora córkę i był niepełnosprawny XD Prawda taka, ze jakby jeździł naprawdę tylko ten który musi to ulice wyglądałyby zupełnie inaczej.