Wpis z mikrobloga

Nie chcę nic mówić, ale czterej jeźdźcy apokalipsy to:
- zaraza - odhaczone
- wojna - jak wszyscy wiemy właśnie trwa
- głód - pojawia się coraz więcej głosów o przyszłych trudnościach w tym temacie
- śmierć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś w tym musi być bo idzie jak po sznurku.

#gownowpis #wojna #ukraina #rosja #biblia #religia #kosciol #teoriespiskowe #przemyslenia #koronawirus
Pobierz unick - Nie chcę nic mówić, ale czterej jeźdźcy apokalipsy to:
- zaraza - odhaczone ...
źródło: comment_1652857234kvo4NWMaUoA7YiPRwCyDmK.jpg
  • 24
@hszan: @Alinous: macie rację, ale zauważcie, że zjawiska te występowały lokalnie a koronawirus to zjawisko globalne, aktualna wojna może nie jest wojną światową, ale jakby nie patrzeć to jest to starcie dwóch światów i nie wiadomo czy się to nie rozleje bardziej, co do głodu to wszystko przed nami a potem już tylko śmierć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@unick: Właściwie to zwycięzca, wojna, głód i śmierć. Dodatkowo w tej bajce był jeszcze smok. Tak długo jak z nieba nie spanie na nas skrzydlata jaszczurka tak długo jest dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nawet wtedy może się okazać, że objawi się Dovahkiin i wszystko wyjdzie na prostą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@unick: czterej jeźdźcy Apokalipsy bo zawsze występują razem. Wojna powoduje głód, głód powoduje wojnę, wojna wywołuje zarazę, głód wywołuje zarazę, głód wywołuje śmierć itd. Jeśli wszystkie czynniki wystapią razem to mamy apokalipsę (Dżuma Justyniana, Czarna Śmierć, Pierwsza Wojna Światowa itd.). Ja tak to rozumiem.
Coś w tym musi być bo idzie jak po sznurku.


@unick: Bo to legenda opisująca prawidła historyczne. Ogólnie katastrofy naturalne różnego rodzaju zwykle prowadziły do głodu, wojen i śmierci.
@unick Ale z ta wojna to naciągane. Bo wojna gdzieś to trwa zawsze. Po prostu teraz jest blisko nas. Z zaraza to też kwestia percepcji - taka malaria zabiła w 2021 ponad 600.000 ludzi. Nie wspominając już że raptem 100 lat temu mieliśmy i nieporównywalnie większa wojnę i nieporównywalnie większa epidemie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unick: to już wiem który szur na ścianie budynku nabazgrał taką samą wyliczankę z napisem końcowym A TY JESZCZE ŚPISZ XDD
@unick: To są właśnie zabobon i czary, jak wróżby u wróżki czy horoskop, gdzie możesz przeczytać dla dowolnego znaku zodiaku i zawsze będzie idealnie pasował.
Manipulacja motłochem w dwóch krokach
1. Znajdź ciąg przyczynowo-skutkowy
2. Dopisz do niego legendę
Według tego wzoru możesz sobie stworzyć dowolną przepowiednie np.: Kto starego kebsa zje z rana, tego dupa będzie obsrana.
I masz 100% szansy, że komuś na świecie ta przepowiednia się spełni.