Wpis z mikrobloga

@Balactatun: Mnie zastanawialo jak oni trawe kosza. Maja jedna kosiarke na budynek, kazdy ma swoja, czy jak to dziala ?


@Zulf: w sumie to albo masz taką mini kosiareczke elektryczną albo nie kosisz, ja osobiście bym to urządził tak, że w lecie elegancko by było, dłuższa trawka, jakiś parasol itp i można siedzieć.

problem często rozwiązań jest słaby bo jak nie ma dobrego odwodnienia to tam wszystko pływa, tyle i
@pilot1123: masz zwykle jednego sąsiada z góry albo masz cały pion więc najczęściej to nie pety tylko jakieś gacie sąsiadki latają ;) a jak petuje to zwykle idzie się dogadać, masz jednego sąsiada więc zwykle zależy obu żeby żyć w dobrych stosunkach
@sradam: tutaj jest tylko jeden, ale w "dużych" blokach też są takie mieszkania. Czasem się dogadasz, a czasem ktoś jest patusem i się nie dogadasz. Sąsiadowi kiepowali na auto, wiadomo kto, uwagi mieli gdzieś
@Balactatun: nigdy bym takiego gówna nie kupił, no to mieszkanie ni to blok. Wolałbym sobie już sam wybudować dom. Nie dość, że ten dom wybudowałbym za 1/2 - 1/3 tego co chce ten gość z ogłoszenia, to jeszcze miałbym święty spokój i nie dzieliłbym z nikim ściany ;D

Chciałbym kiedyś zobaczyć ludzi, którzy kupują takie wynalazki. Chętni na to są chyba tylko ci ludzie, którzy nie wiedzą i nie mają świadomości,
@Krupier często można i gazowego bez problemowo. Taki mały ogród jest idealny do miasta. Nie musisz siedziec przy nim całego weekendu aby go ogarnąć. Jak nie chcesz trawy dajesz deskę tarasową i masz z bani.
Maja jedna kosiarke na budynek, kazdy ma swoja, czy jak to dziala


@Zulf: Każdy ma swoją, taką jaką lubi.

ten dom wybudowałbym za 1/2 - 1/3 tego co chce ten gość z ogłoszenia

Chciałbym kiedyś zobaczyć ludzi, którzy kupują takie wynalazki. Chętni na to są chyba tylko ci ludzie, którzy nie wiedzą i nie mają świadomości, że mogą sobie samemu wybudować taki domek.


@haha123: Myślę, że miałbyś problem z kupnem
@Balactatun: Ja mam taki ogródek (70m, ale część zajmuje górka z drzewem) i bardzo sobie chwalę. Mam ławeczkę, siatka jest zarośnięta jakimś pnączem, pracuję sobie leżąc w ogródku z laptopem. Kosimy każdy swoim, ja mam po prostu podkaszarkę na żyłkę i sobie stoi w szafie. Sąsiedzi czasami grilla robią, ale nie jestem fanem, bo wiadomo, że wszystko leci w okna.
Czy to jest ta słynna hodowla polaka zwyczajnego?

@Balactatun: owszem ale to jest z wolnego wybiegu - luksusowo i humanitarnie.
Większość polaka może sobie co najwyżej pozwolić na chów klatkowy z aneksem w max 50m2 oraz z widokiem na kuchnię sąsiada. Jak mają farta to może trafi się balkon.

Tak po prawdzie szeregówki z (nawet tak) małym ogródkiem są dużo lepsze niż bloki mieszkalne. Niższa zabudowa, więcej zieleni w mieście. Mniej
Mnie takie ogródki w sumie się podobają pod warunkiem, że można je zagospodarować według swojego widzimisię.


@vateras131: w przypadku bloku zdarza się że pod ogrodem jest hala garażowa i na takim ogrodzie co najwyżej można sobie leżak postawić.
W Londynie popatrz jakie są ogródki w mieście, 15m2 to luksus. Hodowla Anglika zwyczajnego za 1 mln funtów?


@filip-zaluski: widzę, że podstawowe informacje o gęstości zaludnienia są ci obce, więc proszę bardzo:

Londyn
Populacja (2018)
liczba ludności: 8 961 989
gęstość: 5666 os./km²

Warszawa
Populacja (01.01.2021)
liczba ludności: 1 794 166
gęstość: 3469 os./km²