Wpis z mikrobloga

Dodałem znalezisko o GPT-4, poświęciłem czas na wyszukiwanie informacji, tłumaczenie, zamieszczenie w komentarzach kilku przykładów dla wykopowiczów. Co zrobiła moderacja? Oznaczyła moje znalezisko jako duplikat (mimo większej liczby wykopów) i uniemożliwiło dalsze wykopywanie.
https://wykop.pl/link/7044565/openai-wlasnie-wypuscilo-gpt-4

No kuzwaa czy na tym portalu opłaca się w ogóle cokolwiek robić dla tej społeczności czy ten portal polega na siedzeniu na tagach #danielmagical ?
@Moderacja @wykop - czy WY jesteście poważni? W ogóle już nie szanujecie swoich użytkowników i kreatorów treści.
Znalezisko zniknęło z listy, nie da się go wykopywać i to w momencie, gdy nabierało rozpędu.
#chatgpt #machinelearning #ai #sztucznainteligencja #technologia
  • 22
@Rabusek: Gdyby jeszcze podczas dodawania treści oznaczyło, że istnieje duplikat, ale nic takiego nie wyskoczyło (a powino skojarzyć chociażby po tytule, gdzie w obydwu znaleziskach jest słowo "gpt-4"). Szkoda strzępić ryja na ten portal
@qwe_: Spoko, mi kilka razy wyrzucili znalezisko mimo ze moje bylo pierwsze. Nie przejmowalbym sie - inni zakopią, nic z gpt nie wyjdzie na glowna to nastepnym razem sie zastanowią
@timechain: nie siedzę głównie na famemma, ale jak dodaję wpisy to tam. Tylko dodaję tam wpisy, nie czytam tego tagu prawie w ogóle (przed zmianami na wykop czasem czytałem treści z tego tagu). Także przed ocenianiem warto jednak zapytać o zdanie drugą stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: Chciałem jeszcze dodać znalezisko o nadchodzącym Midjourney v5, ktore generuje wręcz niesamowicie dobre obrazy, tak szczegółowe, że naprawdę bardzo ciężko odróżnić czy zostało to wygenerowane przez AI, ale już mi się odechciało na wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A w załączniku przykładowy obraz
qwe_ - @Rabusek: Chciałem jeszcze dodać znalezisko o nadchodzącym Midjourney v5, ktor...

źródło: FqzDwBEWwA0dFuW

Pobierz
@Rabusek: albo zobacz to. Przecież z tym zdjęciem to można doznać jakiegoś dysonansu poznawczego. Można podejrzewać, że AI wzięło jakiś obrazek z neta i go przerobiło. Nic bardziej mylnego - zostało w pełni wygenerowane przez AI na podstawie tego co się nauczyło.
qwe_ - @Rabusek: albo zobacz to. Przecież z tym zdjęciem to można doznać jakiegoś dys...

źródło: Fq16PDvXoAIWBQO

Pobierz
@qwe_ ale oco ty masz ból dupy? Jak ci się nie podoba to, że dużi ludzi na patotagach siedzi to zmień serwis. Każdy robi to co chce, a nie to co ktoś mu nakieruje...
Idź na reddita jak ci tu tak źle.
Oznaczyła moje znalezisko jako duplikat (mimo większej liczby wykopów)


@qwe_: Mirku, szanujemy ogromnie Twoją pracę, ale nie możemy wyświetlać na stronie kilkanaście identycznych tematów. Twoje znalezisko zostało dodane z późniejszą datą. Opisaliśmy dość jasno kiedy i w jakich sytuacjach moderujemy duplikaty: https://wykop.pl/standardy-moderacji - zajrzyj :-)
@wykop: To dlaczego nie poprawicie algorytmu, który wykrywa duplikaty przy dodawaniu znalezisk? W obydwu przypadkach w tytule mowa jest o gpt-4 a mi żadnego duplikatu nie pokazało. Ponadto moje znalezisko jest po polsku (wykop.pl to polskojęzyczny serwis) i przed zablkowaniem nabierało rozpędu.
Założmy teraz scenariusz, że tamto znalezisko nie wyjdzie poza wykopalisko, zostanie zakopane - news o przełomowym GPT-4 nie wejdzie na główną. Moim zdaniem to jest istotna informacja i warta
ale oco ty masz ból dupy?


@dawidczeta: Dodałem moim zdaniem ważne znalezisko o przełomowym GPT-4.
- Jako, że mam abonament ChatGPT Plus to mam również dzisiaj dostęp do GPT-4, więc porobiłem przykłady jak to AI działa w praktyce
- przetłumaczyłem (za pomocą DeepL + poprawki) i zregadowałem niektóre anglojęzyczne treści i przykłady
- poprawnie i zachęcająco po polsku dodałem opis etc
- przy dodawaniu znaleziska nie wyskoczyła żadna informacja o duplikacie
@Czlowiek_Ludzki: lepsze to niż spidersweb. Antyweb w przystępny sposób podał tego newsa. Ponadto ludzie wykopywali, wykop zablokował znalezisko jako duplikat. Szkoda strzępić ryja na ten portal ( ͡° ͜ʖ ͡°)