Wpis z mikrobloga

@wykop_to_sciek: Do tego porównaj sobie mediany w obu miastach. W Wawie mediana jest znacznie bliżej średniej niż w Londynie. W Londynie jest wąski sektor finansowy który zarabia wielokrotności średniej londyńskiej. W wawie rynek pracy jest znacznie bardziej zrównoważony (nie ma dominacji jednego, wąskiego sektora) + osoby na B2B zarabiające dużo i nie wchodzące do średniej. Hodowanie Anglika zwyczajnego bardziej przystaje do Londynu niż Polaka zwyczajnego do Warszawy
@haha123: wy gołodupcy zawsze zrobilibyście wszystko taniej i do tego lepiej. Jeśli jesteś tak bardzo pewny tego, że postawisz dom za pół bańki, to po prostu zacznij te domy stawiać i sprzedawać za np.650k. Masz 150k do przodu, klientów będziesz miał wielu, skoro ktoś inny chce milion a ty będziesz chciał tylko 650k. Weź @mickpl do pomocy to za 400k wybudujecie.
W Londynie popatrz jakie są ogródki w mieście, 15m2 to luksus. Hodowla Anglika zwyczajnego za 1 mln funtów?


@filip-zaluski: widzę, że podstawowe informacje o gęstości zaludnienia są ci obce, więc proszę bardzo:

Londyn
Populacja (2018)
liczba ludności: 8 961 989
gęstość: 5666 os./km²

Warszawa
Populacja (01.01.2021)
liczba ludności: 1 794 166
gęstość: 3469 os./km²

@wykop_to_sciek @Klepajro
Uczepiliście się tego Londynu, a w UK takie 'backyardy' w szeregówkach
No ale co to zmienia w tej kwestii, że to wciąż wygląda jak zagroda dla zwierzaka? "Na powietrzu", bo co to za powietrze, na skrawku trawnika, jeszcze jak bliżej bloku to musi być bardzo dobrze pomyślane ułożenie, żeby było tam słońce, w przeciwnym razie cień. Wszyscy dookoła widzą cię jak w simsach. Do tego musisz dymać z kosiareczką i ogólnie tam to ogarniać, żeby nie było syfu i chaszczy.

100x wygodniejszy jest
@dwa_szopy: jak chcesz to i traktorek mozesz sobie kupic. Chodzi mi o to, ze to jest tak mala powierzchnia, ze az szkoda kupowac zylkowke. W koncu gdzies trzeba bedzie ja trzymac. Wiec moze jakos inaczej rozwiazuja problem skoszonej trawy.
@Trash_can: Jak tobie się nie opłaca to możesz obcinać obcinaczką do paznokci. Wydaje mi się, że nikt o zdrowych zmysłach nie liczy czy kosiarka za 3 stówy, która będzie użytkowana przez kilka lat, jest opłacalna. A do trzymania takiego sprzętu mają garaż.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja nie tyle krytykuje tą szeregówkę, tylko cenę za taki dom z wybiegiem

@Balactatun: 1mln za ponad 130m2 w nowym budynku szeregowym w mieście to dużo?
Po co ci realnie większy trawnik na chill przy domu niż to co tu widać a jest standardem w mieście?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miska-ryzu:

grilla klasycznego nie zrobisz bo wspólnota to ustali w regulaminie


Po pierwsze: raczej tam nie będzie wspólnoty.
Po drugie: nawet jakby była, to wszyscy kupują te domy z myślą o grillowaniu, więc nie ma szans, żeby taka uchwała przeszła.