Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@?, że w tym kraju normalnie nie można sobie ponarzekać na wyzysk Polaków i niesprawiedliwe wynagrodzenia, bo zaraz przyjdzie pracownik branży IT, który ma 15,20,30 k na rękę miesięcznie i puści tyradę, że jesteś beznadziejny i on nie wie gdzie ty żyjesz, bo on i jego znajomi mają super.

Spoko, nic do was nie mam ludzie z IT i rozumiem to, że człowiek się uczył, wyspecjalizował i zasługuje na takie wynagrodzenie, bo ma dobrze wycenione kompetencje, ale zrozumcie w końcu ludzie z IT, że wasze zarobki włożyły was w klosz oderwania od rzeczywistości i nie macie pojęcia jak ludzie tu żyją.

Sam mam specjalistyczną pracę umysłową, podejrzewam, że porównywalnie trudną, inżynierska, wymagająca analizy i planowania, ale działam w innej branży, więc zarobki są fatalne. Z tak wyeksploatowanym stresem i praca umysłem nie jestem w stanie się już przebranżowić. Poza tym człowiek po latach nauki czegoś konkretnego, specjalizowania się w danej branży, gdzie okazuje się na końcu, że wybór był #!$%@? ma traumę i opory, żeby brać się za kolejne przedsięwzięcie, które pochłonie mu następne lata i nie da żadnej gwarancji powodzenia na końcu.

Poza tym chodzi o to, że w cywilizowanym kraju sprzątaczkę stać na godne życie i odłożyć troszkę grosza z wypłaty.

Tutaj prawie cała populacja spoza IT NIE MA SZANS na to, żeby godnie żyć w obecnych realiach i wszyscy ledwo utrzymują się ze swoich pensji.

Zastanówcie się czasem, czy wasza sytuacja rzeczywiście ma przełożenie na całą populację.

#programowanie #programista15k #polska #pracbaza #przegryw #zarobki #korposwiat
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ynfluencer: Ja to mityczne IT. W sumie kiedy jescze byłem młodym golodupcem, to byłem za Korwinem i wypisywałem takie głupoty, o jakich mówisz. Dopiero jak zacząłem przyzwoicie zarabiać, to właśnie tym bardziej dotarło do mnie, jakie to jest poryte, że tak wielu ludzi bieduje mimo pracy na pełen etat. A wcale zawód programisty nie jest jakoś lepszy od innych, tylko akurat bardziej potrzebny w tym momencie. Także nie byłbym taki pewien,
@Ynfluencer: Dwóch prawników. Jeden z własną kancelarią. Tutaj podziwiam, bo ciężko jest, to od zera rozkręcić bez znajomości. Drugi dorobił się w KMPG niezłego stanowiska. Kolejny jest stomatologiem też spokojnie ponad 10k jest. Wynajmuje gabinet. Następny to biotechnolog, pracuje w firmie, która się zajmuje weryfikacją badań klinicznych, jest trochę latania, kasa się zgadza. Inny ma firmę zajmującą się elektryką, robi budowy w całej europie. Jeszcze inny zajmuje się finansami w firmie,
@Ynfluencer: Po prostu chodzi o to żeby zwykły człowiek mógł normalnie żyć. Taki urok Europy wschodniej, nigdy nie bylo dobrze i tez nie będzie. Jest lepiej ale do zachodu lata świetlne.
Większość ludzi nie rozumie tego ze każda praca jest ważna, nawet ta najzwyklejsza. Wyśmiewcy z IT to i tak gowniane kodery zarabiający 1/4 tego co na chodzie - taki tekst ich zawsze #!$%@? i rozjusza ( ͡° ͜ʖ
@Ynfluencer:

Ja bym jeszcze do tego dołożył informację, że pracownik IT niekoniecznie generuje więcej zysku dla firmy niż dowolny inny pracownik. Po prostu koszty są odpowiednio mniejsze - tak naprawdę do pracy potrzebny jest tylko komputer, łącze, czasem licencja na oprogramowanie. Porównując to z budowlanką, fabryką czy nawet statkiem, koszty są zerowe.

Sam zarabiam dobrze, ale staram się podążać w życiu za cytatem z Gatsbyego "Whenever you feel like criticizing anyone,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Ynfluencer:
Ja tam rozumiem OPa. Bo poza #programista15k albo musisz być #!$%@? pracoholikiem, zajebiście mocno przyfarcić w życie albo mieć zafundowany dobry start/plecy od rodziny, żeby w tym kraju się czegokolwiek dorobić.

3/4 znajomych (ze mna włącznie) którzy pokończyli ze mną budownictwo uważa, że źle wybrali ścieżkę kariery i są wypaleni zawodowo. Studia były koszmarem (nie będę się rozpisywał, ale najgorszemu wrogowi bym ich nie życzył), ale daliśmy radę z przeświadczeniem,
@szk6dnik: No to fajnie Ci się trafiło ze znajomymi ale weź zrozum, że takie zarobki to ma 5% ludzi w kraju a ponad 60% #!$%@? za mniej niż 5k brutto. I choćby się zesrali to nie każdy może się przekwalifikować, lepiej wykształcić albo przeprowadzić za pracą.
A koniec końców to co twoi znajomi zarabiają to jest gówno w porównaniu co zarabia Niemieć w takim samym miejscu.
@Chris_Karczynski: chodzi o dużą różnicę wynagrodzeń na etatach. W de nie masz takiej różnicy i osoba bez wykształcenia jest w stanie pracując magazynie wynająć kawalerkę, żyć skromnie i jeszcze odłożyć. Myślisz krótkowzrocznie i trochę egoistycznie. Żyjemy w społeczeństwie i jeśli różnice będą coraz większe to doprowadzi to do niepokojów społecznych, a by temu zaradzić rząd i tak będzie jednym zabierał coraz więcej, by dać drugim.
chodzi o dużą różnicę wynagrodzeń na etatach. W de nie masz takiej różnicy i osoba bez wykształcenia jest w stanie pracując magazynie wynająć kawalerkę, żyć skromnie i jeszcze odłożyć.


@Tenczlowiektutaj: Bo w Niemczech są gigantyczne podatki. To nie jest sprawiedliwe. Powiedzmy, że liniówka jest najbardziej sprawiedliwym podatkiem. Niemcy ciężko pracowali na swój dobrobyt. Nie dostali w prezencie takich firm jak mercedes, bmw czy audi. Nie mówię o tysiącach innych znanych na
@Maslacki: Co za bzdury. Mediana wynagrodzeń w Warszawie 25% osób zarabia ponad 11k. Mediana to ponad 7k. Dla mężczyzn to nawet ponad 8k. Coś nie tak robisz w życiu i twoi znajomi, że tak kiepsko zarabiacie. To prawda, że w Polsce nie zarabia się tak jak w Niemczech, Francji, UK itd. Nie jesteśmy jednym z najbogatszych krajów na świecie i dalej jest spora różnica w zarobkach. Ale gadanie, że ponad 5k
@Chris_Karczynski: owszem, ale musi być na to wszystko jeszcze rynek zbytu i w przypadku tych aut nie wystarczą biedne kraje. Wszystko jest ze sobą powiązane i jeśli by tych podatków nie było to i zwykłego Hansa z magazynu zarabiającego powiedzmy 600eur nie byłoby stać na nowego VW, więc po dupie dostaną redukcjami branże, w których się zarabia dużo powyżej średniej, w tym IT, dając przykład
@Thermao: Jeden z moich najlepszych kumpli skończył budownictwo, codziennie się z nim widzę i zrobiło to z niego wraka człowieka.

Jest na pograniczu geniuszu matematycznego, rozszerzenia fiz/mat miał jeden z najlepszych wyników w okręgu. Potem studia pięć lat harówy na polibudzie, obrona z wyróżnieniem, a potem okazało się, że:

3 k na rękę, 12 godzin dziennie, wyzysk, januszyzm, 60 absolwentów na Twoje miejsce i robota taka, że do 40 masz zawał.
@szk6dnik: W Warszawce XD Ale ty jesteś dalej oderwany od rzeczywistości. Projekcja sytuacji w stolicy na cały kraj XD Polska jest trochę większa niż najdroższe i najbogatsze miasto.
Poza tym słowem nie wspomniałem o sobie czy moich znajomych ani nie stwierdziłem, że 5k brutto to wyzwanie a jedynie przedstawiłem fakty dla kraju wiec sobie nie dopowiadaj i naucz się czytać ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)