Wpis z mikrobloga

Problemem Polskiej Branży IT jest to, że dużo zarabiają ludzie, którzy nie są gotowi mentalnie na takie pieniądze. W innych branżach typu prawo, medycyna, wysoka pozycja zazwyczaj jest dziedziczna i od małego w dobrych domach uczą się manier, kultury, ogłady, gotowości do wpływowej pozycji i zarządzania kapitałem. Jak biedak się nauczy programowania i zarobi, to dalej będzie mentalnym biedakiem, a hajs pewnie przepije albo wyda na jakieś kryptowaluty. Zarobki w IT powinny zostać ograniczone, żeby wysoki kapitał nie trafiał w ręce nieodpowiednich ludzi.

#pracait #programowanie #takaprawda #heheszki
  • 29
  • Odpowiedz
@kerdian: A zarobki nie wynikają głównie z tego że grono firm świadczących takie usługi, to zachodnie marki, które płacą w zasadzie zwykłe piniondze, a z racji tego że jesteśmy mniej zamożnym krajem, to niektórym wydaję się że są klasą średnią, bądź wyższa, bo klikają w kąkuter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kerdian: Problem jest inny - na rynku jest takie ssanie, że nawet bardzo przeciętni programiści są grubo przepłacani. Robią sobie kolejnego CRUDa, stronę internetową czy inną aplikację mobilną. Coś co jest w miarę proste i zamiast myślenia wymaga sklejania gotowych kawałków kodu. Ale uważają się za bogów, którzy pozjadali wszystkie rozumy i wszystko wiedzą najlepiej.
Tylko że jak popatrzysz na polski sektor IT, to jedyne co wypluł z siebie to Asseco,
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Programować trzeba się uczyć i trzeba umieć myśleć logicznie, żeby rozwiązywać różne problemy. Magister może być po stosunkach międzynarodowych i #!$%@? tak naprawdę wiedzieć i umieć xD
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: Na razie bo rynek się jeszcze nie nasycił. Propaganda 15k działa obecnie na młodych i zobaczysz za kilka lat że co drugi chłopak będzie chciał robić IT, podczas gdy nie będzie komu pomalować ściany albo naprawić auta więc siłą rzeczy stawki albo się wyrównają albo IT zjedzie bo będzie wiekszy wybór pracowników - rynek pracy nie jest z gumy.

@spnt: To też racja.
  • Odpowiedz
Na razie bo rynek się jeszcze nie nasycił. Propaganda 15k działa obecnie na młodych i zobaczysz za kilka lat że co drugi chłopak będzie chciał robić IT


@MarianoaItaliano: Ale tak już jest od 5-10 lat, zawsze było ssanie, nawet jak zaczynałem 15 lat temu to było podobnie.
  • Odpowiedz
@kerdian: ja przyznaje nie umiem kasa zupelnie zarzadzac i czesto #!$%@? w krypto albo zaklady bukmacherskie pieciacyfrowe kwoty jednego dnia..

ale umiem zarobic szybka ta kase z powrotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kerdian: na rozmowie o prace powinno się pokazywać pita rodziców ewentualnie akty własności swojego majątku, jak nic nie masz to minimalna przez najbliższe 5 lat potem podwyżka 300zl rocznie
  • Odpowiedz
@kerdian: Wiem, że bait, ale dużo w tym racji xD Jak pracowałem w branży medycznej, to co drugi rezydent był dzieckiem innego lekarza, albo jakiegoś prawnika czy przedsiębiorcy, natomiast u mnie w firmie IT zdecydowana większość to słoiki ze wsi z robotniczych rodzin. Ale w sumie nie dziwne, bo akurat IT to chyba najłatwiejsza i najbardziej dostępna spośród dochodowych branż. Jak wychowałeś się w niezamożnej rodzinie, to komp był jedną z
  • Odpowiedz