Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to tak jakby wzięcie kredytu na spłatę kredytu i dobrowolne wejście w spirale długów? I nie dość że ludzie po 36 miesiącach będą musieli spłacać własny kredyt to jeszcze do tego raty za pseudopomoc? A przy okazji oberwiemy wszyscy rykoszetem w postaci szybciej rosnącej inflacji, co niesie za sobą konieczność podnoszenia stóp procentowych - a wtedy raty zwykłego kredytu jeszcze tym, którzy otrzymali wsparcie wzrosna (pewnie i o więcej, niż bez pomocy by było) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #kredyty #kredythipoteczny
ArnoldZboczek - Czy ja dobrze rozumiem, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to tak jak...

źródło: comment_1652246832rJfc9GP5ZGwt7n2bqRPlAu.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
@ArnoldZboczek: ważne żeby się to spinało do wyborów, aby durnie zagłosowali a potem to ch.. z nimi. Podobno mają być wcześniejsze. Wiadomo, że większość wyborców jest głupsza od rybki akwariowej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Demoman Czy ja wiem? Jeden z warunków to dochód w gospodarstwie mniejszy niż 1200/os, po odliczeniu raty kredytu. Rodzina 2+2, i już masz 4800, plus rata kredytu 2500, i masz 7300 dochodu, czyli zarobki 2x5000 brutto. IMO kolorowo nie jest, ale nie jest to też sytuacja wybitnie podbramkowa.
  • Odpowiedz
Oni to k---a serio nazwali Tarczą Antyputinowską?


@Manden: W sumie to było oczywiste, że taka okazja na przekierowanie r--------a gospodarki w ręce Putina zostanie wykorzystana. I duzo ludzi to łyknie tak jak z pierdyliardem poprzednich tarcz od czasów covidu.

I jeszcze dalej będą się chwalić, że poprzednie rządy takich tarcz antyinflacyjnych nie dawały. No ciekawe czemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@ArnoldZboczek: Oni to k---a serio nazwali Tarczą Antyputinowską?

@Manden: tak, przekaz ma być jasny dla durnego ludu, że Putin jest głównym winowajcą dlaczego ich raty kredytu są wysokie xd
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: to jest najlepsza pomoc dla tych, którzy planowali nadpłacić kredyt i mają odłożone pieniądze na to. Dostajesz 72k, których spłatę masz już zabezpieczoną hajsem, którym planowałeś nadpłacić kredyt, spłacasz to 50k i umarzają ci 22k, a chwilę po tym nadpłacasz kredycik tym, co już miałeś odłożone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz