Wpis z mikrobloga

Zdaniem sądu "dorobek artystyczny" Beaty Kozidrak stanowi okoliczność łagodzącą
W środę Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Orzeczenie nie jest prawomocne. Prokuratura planuje odwołać się od wyroku, bo w jej ocenie kara okazała się "wyjątkowo łagodna". W sieci krąży uzasadnienie, w którym sąd analizuje dorobek artystyczny piosenkarki jako okoliczność łagodzącą. - wp.pl
Moja strona autorska: Galeria Widgeta
#kozidrak #beatakozidrak #prawo #wyrok #sedziowie #artystka #dorobekartystyczny
źródło: comment_1651906599oFig2IJX2SmUUSa8Ral24s.jpg
  • 118
@Mandarex: ale dlaczego ja mam to znać? To jest rola sędziego. Jacyś geniusze porównują to do zwykłych Kowalskich i mówią że kara surowa. Śmieszy mnie to. Odrobi sobie 2 koncertami. Kara musi być dotkliwa przede wszystkim, więc zasądzanie takiej Kozidrak byłoby żałosne.
ale dlaczego ja mam to znać? To jest rola sędziego


@anttrza: Więc w jaki sposób jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić, że zasądzona kwota jest nieodpowiednia?

@budus2: Po pierwsze, art. 174 KK nie mówi o sprowadzaniu bezpośredniego niebezpieczeństwa na innych uczestników ruchu tylko o stworzeniu katastrofy w ruchu lądowym, ogromna różnica, przez co znów pokazujesz że nie masz pojęcia o czym mówisz.

Po drugie, nie, nie jest.
Więc w jaki sposób jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić, że zasądzona kwota jest nieodpowiednia?


@Mandarex: nie jestem. Przecież nigdzie tak nie stwierdziłem. Koniec dyskusji z mojej strony, bo czuję się jakbym z jakimś dzieckiem rozmawiał.
@budus2: Tak, to by mogło przejść. Innym dobrym przykładem jest gdyby na przykład wpadł w poślizg i jechał wprost na przystanek autobusowy na którym by stało kilka osób, ale samochód by się przed tym przystankiem zatrzymał lub go jakoś ominął.
Ogólnie ludzie mają wrażenie, że wyrok to kpina bo nie poszła siedzieć.


@krokodylek92: Gówno prawda. Dostała zakaz jazdy i karę pieniężną - żadne to kary dla tak bogatej osoby jak ona.
To czego ludzie chcieli i oczekiwali to nie żadne więzienie (bo i tak byłby zawias), ale PRACE SPOŁECZNE i to nie jakieś tam z dupy śpiewanie po domach kultury tylko zwykłe zbieranie śmieci w odblaskowej kamizelce.
Tylko taka kara może
@anttrza: dokładnie,kara powinna być adekwatna do zarobków,inna sprawa że sąd powinnien się przyjrzeć jej oświadczeniu majątkowemu,bo za składanie fałszywych zeznań też można dostać wyrok.za 10 tysięcy zł które rzekomo zarabia miesięcznie to pewnie nawet by jej się na scenę nie chciało wyjść.
@Galeria-Widgeta: problemem jest zły dobór sędziego. Taką sprawą powinien się zająć ktoś młodszy kto nie ma żadnych osobistych związków z oskarżonym. To tak jakby ktoś młodszy prowadził sprawę magicala


@maein: ... to by nic nie zmieniło, bo osoby upośledzone mentalnie rzadko dostają posadę sędziego ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Prokuratura planuje odwołać się od wyroku, bo w jej ocenie kara okazała się "wyjątkowo łagodna"

@Galeria-Widgeta: zastanawiające czy tak uważają czy ktoś próbuje się wypromować w medialnej sprawię? W zasadzie większość złapanych pijanych ma zakaz prowadzenia + karę pieniężną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@PiersiowkaPelnaZiol: ja żadnych memów nie postowałem. Wyjaśniam co wiem z praktyki a brałem udział w dużej ilości spraw osób jadących na podwójnym. Nigdy nie kończyło się to więzieniem.
@FrasierCrane: a ostracyzm społeczny? Nie było żadnego powodu dla którego należałoby zastosować prace społeczne, bo niby jaki miałby być efekt?

@budus2: pamiętaj że jeden czyn wypełniające znamiona wielu przestępstw prowadzi co do zasady za skazanie za jedno przestępstwo - przestępstwo w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@budus2: już wyjaśniam. Właśnie w USA jest odwrotnie, tam skazuje się za każde przestępstwo i SUMUJE się poszczególne kary, stąd absurdalne 500 lat. U nas jest tak że mamy zbieg przestępstw i karzemy za najbardziej surowe. Dodatkowo mamy też instytucje czynu ciągłego (podwyższenie wymiaru kary) albo uczynienie sobie z przetspstwa stałego źródła dochodu (znacząco podwyzajaca wymiar kary. Nas system karny naprawdę nie jest zły. Czasami zdarzają się absurdalne wyroki ale nie