Wpis z mikrobloga

Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny. Gdyby tempo zostało utrzymane mielibyśmy już ze 4 bloki elektrowni jądrowej, silny eksport, rozpoznawalne marki, dobrą służbę zdrowia i wymiar sprawiedliwości. A tak to w pewnym momencie zrobiliśmy gwałtowny zwrot i jesteśmy na etapie montowni Europy. Wystarczyły dwie kadencje tej ekipy i udało nam się całą kasę z hossy przewalić na emerytów i bombelki. Wchodzimy w kryzys, jest odpływ, a my od dłuższego czasu pływaliśmy bez majtek. Orłowski mówi, że rząd jest blisko utraty kontroli fiskalnej, a NBP monetarnej - i to jest niestety w 100% prawda. Jest źle, ale jeszcze gorzej, że absolutnie nic nie wskazuje na to, że rząd ma jakąś strategię inną niż jakoś to będzie.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #zalesie
  • 142
  • Odpowiedz
@mickpl: Nie tylko Ciebie to boli. Żeby docenić wcześniejsze rządy trzeba było pożyć trochę pod panowaniem pisowskich śmieci. Wcześniej nie było idealnie, ba daleko było do ideału ale tak wiele złego nie wyrządził nikt przed nimi.
  • Odpowiedz
Przypominam że Polacy byli tak zadowoleni z drugiej kadencji PO, że poparcie spadło im z 39% w 2011 roku do 24% w 2015 i do przegrali wybory prezydenckie, które wydawało się że nie mieli prawa przegrać.


@Anien:

Problem polega na tym, ze ignorujesz jeden istotny aspekt wynikow wyborow. Platforma przegrala, bo podlega ocenie swoich rzadow przez wyborcow, PiS wygral bo nie
  • Odpowiedz
@mickpl: PiS zrobił jedną dobrą rzecz - pokazał, że patoliberalizm nie jest jedyną drogą dla kraju, a pieniędze "których po prostu nie było" nie tylko się znalazły, ale nie wpłynęły negatywnie na poziom zatrudnienia ani wzrost gospodarczy. Poprzednie, neoliberalne, opcje, ochoczo zaciskały pas na brzuchach większości obywateli, ale z tymi oszczędnościami nie wiązała się wcale poprawa jakości usług publicznych, o których piszesz

https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/732942,Dodatki-na-dzieci-w-panstwach-UE.html
  • Odpowiedz
@mickpl: kolego ja żyłem we wcześniejszych latach i ani tego dobrobytu ani tych inwestycji na oczy nie widziałem,za to korupcji od #!$%@? już na początku 89r jak majątek państwowy rozszarpywali na strzępy,prywatyzowali,rozkradali a obywatel mógł sobie co najwyżej popatrzeć.Tu w Polsce polityki nie ma,są świnie i jest koryto.
  • Odpowiedz
@Anien: > Tak jakby przed PiSem było inaczej xD

PO przegrało bo roztrwoniło potencjał i oddaliło się od ludzi (jakkolwiek to brzmi), ale zasadniczo przed PiSem było inaczej.

Po pierwsze afery tej skali jak te które obaliły PO teraz wybuchają dosłownie co miesiąc i wszystko uchodzi im na sucho. Ale to chyba bardziej zarzut wobec społeczeństwa niż samego PiSu.

Po drugie ktokolwiek za granicą chciał wtedy z nami rozmawiać i
  • Odpowiedz
@mickpl: ja wiem, że pomiędzy PiSem a PO przepaść jest ogromna i sam bym chciał ich powrotu mimo, że hejtowałem w 2015, ale z tymi elektrownią jądrową to chyba trochę poleciałeś. Poważnie myślisz, że w 8 lat poprzednia ekipa wybudowałaby nam 4 bloki?
  • Odpowiedz
  • 2
Nie ważne to rządzi (PiS/PO/PSL/SLD)My ze starym układem, nie progresujemy i wciąż jesteśmy okłamywani różnymi pomysłami, typu elektryczne samochody itp.Grafem to już jedno z najwyższych przegranych wynalazków.
  • Odpowiedz
Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny.


@mickpl: Mnie tam pis skutecznie wyleczył z patriotyzmu i kolektywnego rozumowania w kontekstach "polska mogłaby to". Mój kraj kończy się w progu moich drzwi.
  • Odpowiedz