Wpis z mikrobloga

Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny. Gdyby tempo zostało utrzymane mielibyśmy już ze 4 bloki elektrowni jądrowej, silny eksport, rozpoznawalne marki, dobrą służbę zdrowia i wymiar sprawiedliwości. A tak to w pewnym momencie zrobiliśmy gwałtowny zwrot i jesteśmy na etapie montowni Europy. Wystarczyły dwie kadencje tej ekipy i udało nam się całą kasę z hossy przewalić na emerytów i bombelki. Wchodzimy w kryzys, jest odpływ, a my od dłuższego czasu pływaliśmy bez majtek. Orłowski mówi, że rząd jest blisko utraty kontroli fiskalnej, a NBP monetarnej - i to jest niestety w 100% prawda. Jest źle, ale jeszcze gorzej, że absolutnie nic nie wskazuje na to, że rząd ma jakąś strategię inną niż jakoś to będzie.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #zalesie
  • 142
  • Odpowiedz
Tak, było inaczej.


@Filipterka25:

Było było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tusk z Gradem budowali bloki jądrowe (o których OP) pisze, i przecież zaraz oddajemy jeden do użytku. Wcale nie rozpoczęli inwestycji w węglowego bubla na Jaworznie za ponad 6 mld. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Osobiście mnie też bardzo boli że wyrwałam się z biedy, m.in polegając na zaradności i oszczędności a to wszystko teraz jak krew w piach :/

Właśnie dzisiaj stary znajomy z mojego teamu powiedział że nie widzi przyszłości dla tego kraju i spada do Holandii bo i tak mu się opłaca tam pracować i spłacić tu kredyt niż tu ciułać a zarabia prawie 2x tyle co ja

Tyle że ja nie mam takich
  • Odpowiedz
Tyle że ja nie mam takich jaj żeby wyjechać, także pewnie pójdę na dno razem z resztą Polski bo narodowa mentalność podpowiada "no, jakoś to będzie"


@adableble: Ja inwestycyjnie jestem "sępem" i najlepiej mi idzie spekulacja i zabawa papierami, kiedy świat płonie, więc teoretycznie pisowski #!$%@? jest mi na rękę...

...ale rzygam na myśl o tym, co te szmaty zgotowały szarym Kowalskim. #!$%@?, przecież taki Marcinek z IT czy Milena-pielęgniarka
  • Odpowiedz
Tak jakby przed PiSem było inaczej xD


@Anien: Tak, było inaczej. Począwszy od wydatkowania budżetem, od odpowiedzialności ponoszonej przez polityków, od odpowiedzialności za przyszłość Polaków, przez słowa używane przez polityków w debatach publicznych, przez brak szczucia na siebie grup zawodowych, seksualnych, majątkowych, po rozwój infrastrukturalny, po kontakty z państwami ościennymi etc.
PO nie było idealne ale PISowi daleko do PO. Nie chce mi się nawet tłumaczyć różnic bo trzeba być
  • Odpowiedz
Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny. Gdyby tempo zostało utrzymane mielibyśmy już ze 4 bloki elektrowni jądrowej, silny eksport, rozpoznawalne marki, dobrą służbę zdrowia i wymiar sprawiedliwości


@mickpl: Wątpie by był chociaż jeden blok. Pomysł elektrowni upadł, za Tuska zrobili jakieś referendum chyba pomorskim i ludzie się nie zgodzili na budowe, potem premier Kopacz mówiła że energetyka będzie oparta na naszych surowcach
  • Odpowiedz
@mickpl: Wielką krzywdę to dopiero rząd im zrobi tak na prawdę, bo pieniądze dla nierobów i dzieciojebców się skończą. Źródełko zostanie odcięte, bo normalni ludzie nie zarobią na tych śmieci. Szkoda mi tylko ludzi, którzy próbują odnaleźć się w tym gównie.
  • Odpowiedz
@Thorrand: daj spokój, jakieś awuesowskie/uwowskie/peowskie śmiecie się wzięły za poprawę wizerunku peło na wykopie. Partia sterowana przez debili ot co. Jeszcze któryś pisze że "pieniądze biorą się z pracy" xD Chyba #!$%@? co niektórym z amber gold i #!$%@? vatu xDD Póki kur*wy pokroju Tuska, Schetyny, Budki i klakierów typu Lis czy babochłop z tvn żyją nikt drugi raz na to szambo nabrać się nie da. Potem może wam się
  • Odpowiedz
@I_am_the_liquor: Historia elektrowni atomowej w Polsce jest grubsza niż się wydaje. Żarnowca nie skończono nie z powodu kryzysu ale obaw Moskwy - uniezależnienia się nieposłusznego towarzysza. Z tego samego powodu w niewyjaśnionych okolicznościach zginął profesor atomistyki pracujący nad rozszczepieniem atomu przy pomocy lasera (jeśli się mylę - poprawcie). Później, gdy zmieniliśmy strefę wpływów na amerykańską, nie realizowaliśmy inwestycji z powodu obaw Waszyngtonu by tak niestabilne i młode państwo nie weszło
  • Odpowiedz