Wpis z mikrobloga

@AshtarPL: ale zdajesz sobie sprawe ze takich rodzic majacych po 7netto na reke w tym kraju jest zdecydowana wiekszosc i gdyby kazdy miał taki poglad jak ty ze na dziecko sie decyduja jak ich stac to juz dawno by ten kraj wymarł. Piękne dyrdymały wypisujesz. Myslisz ze dzietność tego kraju zapewniają rodziny zarabiające po 15 i wiecej? Nie tacy zazwyczaj nawet 1 dziecka nie mają.
  • Odpowiedz
ale zdajesz sobie sprawe ze takich rodzic majacych po 7netto na reke w tym kraju jest zdecydowana wiekszosc


@viejra: 7k budżetu w rodzinie 2+2 to są dwa etaty na kasie w biedrze i 1000 zł z 500+. Ciężko narzekać, że nie stać cię na jakiś szczególny komfort w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Orzeech: Nie, tu gdzie mieszkam stać mnie jeszcze na mój dom. Mieszkam na osiedlu które ma mniej niż 10 lat i mam wszystko pod nosem, a dojazd do centrum miasta do pracy zajmuje mi 15 minut, wliczając korki. Jak się jeździ albo mieszka się poza granicami Polski to widzi się jak ludzie żyją. Przykro mi po prostu jak patrze na ludzi w Polsce, którzy będą #!$%@? całe życie na kurnik.
  • Odpowiedz
@Pendejada: Nie mówię, że to jest fair, ale mówię, że tak jest i od narzekania jeszcze nikt się nie wzbogacił. Pokolenie naszych rodziców miało dobrze? Nie wydaje mi się, jak robolili x lat w zakładzie za $150 miesiecznie. Też mieliprzekichane. Jedno jest pewne, trzeba #!$%@?ć, żeby do czegoś dojść, ale niestety trzeba mieć też szczęście

Jak Cię stać na dom to żyje Ci się naprawdę dobrze, lepiej niż mi, a
  • Odpowiedz
a widzisz w całej Europie możesz sobie wziąć kredyt że stałą stopą nawet na dłużej niż 10 lat a u nas banki do tego zmuszono dopiero rekomendacją S w zeszłym roku, by oferowały przynajmniej 5 letenie. Polacy bardzo lubią być ruchani przez banki i korporację o czym świadczy twoja wypowiedź. Jesteśmy kolonią kapitału a nadal zaklinacie rzeczywistość.


@WafleMichaua: W Polsce założyć bank, jest dosłownie całkowicie niemożliwe.
Założysz go dosłownie wyłącznie,
milymirek - > a widzisz w całej Europie możesz sobie wziąć kredyt że stałą stopą nawe...

źródło: comment_16516782215Qmah0g4o69lTWKdhhF7ht.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AshtarPL: wiesz co ja bym wolał od startu brać kredyt na takich zasadach jak jest np. w Niemczech czy UK. Narzekaliśmy na złe warunki ciągle. Jestem z wykształcenia ekonomistą. Wziąłem na początku pandemii kredyt na zmiennej stopie. Wiedziałem że urośnie, wiedziałem że mogę wybrać stała na 5 lat. Ale co mi da 5 lat jak i tak za 5 lat dojadą mnie tak samo co tych na zamiennej. Mój ostateczny
  • Odpowiedz
@AshtarPL: LOL. Łatwo ci powiedzieć. Zaplanujesz sobie całe życie w wieku 18 lat i żyjesz wg planu bo nie ma żadnych zdarzeń losowych ani nieplanowanych lub planowanych zmian. #!$%@? wykop to stan umysłu. Pracę zaplanujesz na 40 lat do przodu, zdrowie zaplanujesz, przewidzisz krachy, wojny, pandemie i na jeszcze oszczędzisz 10 milionów i dopiero wtedy decydujesz się na pierwsze dziecko lub kredyt na #!$%@? mieszkanie bo jak nie to cię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DarkZizi: Gdzie ona ma rację?
Rodzina z dziećmi która obecnie w sumie ma 6k PLN to nie jest rodzina którą stać na własne mieszkanie i tyle.
Na zachodzie już dawno doszli do tego, że nie każdy musi mieć mieszkanie na własność.

Idźmy może dalej. Muszą mieć własne mieszkanie, własne samochody których utrzymanie też państwo powinno zapewnić. Co z wakacjami? Też przynajmniej dwa razy w roku.
Tym sposobem wracasz do socjalizmu.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: zgodze sie jedynie co do tego ze WIBOR to patola. W styczniu wzialem kredyt hipoteczny na 3.25% na 30 lat ze stala stopa na caly okres (USA) i taka mozliwosc powinna byc juz dawno w Polsce
  • Odpowiedz
@DarkZizi: jak zarabiasz 6k na reke na 2 osoby to:
1. nie wiem co robisz w krakowie
2. nie wiem po co myslisz o kredycie
3. co to za #!$%@? pomysl, ze kazdy ma moc miec mozliwosc zamieszkac, gdzie chce - zamiast kazdemu wedlug potrzeb to kazdemu rowno ale gowno?
  • Odpowiedz
Jak się jeździ albo mieszka się poza granicami Polski to widzi się jak ludzie żyją. Przykro mi po prostu jak patrze na ludzi w Polsce, którzy będą #!$%@? całe życie na kurnik.


No niewiarygodne - wyjechałaś do bogatszego kraju i ludzie tam są bogatsi!? Ewidentnie trzeba uświadomić Polaków, że oni też powinni być bogatsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I #!$%@? mnie, ze jeśli chce się przeprowadzić do większego domu, to kupię je od gościa, który zapłacił za niego równowartość swojej ówczesnej rocznej pensji, gdzie moja roczna pensja wystarczy
  • Odpowiedz
@Pantegram: Miałem na myśli odpowiedź rynku czyli sytuację kiedy właśnie taka rodzina mimo jakiegoś sensownego dochodu może pozwolić sobie jedynie na coś takiego czyli 30m2 i czasem z braku wyjścia decyduje się na to z opcją zmiany w przyszłości, która niestety może nie być korzystna więc zostają w patologicznej klitce a to wszystko za aprobatą wolnego rynku.
  • Odpowiedz
  • 0
@AshtarPL

Nie, właśnie nie klasycznie. Nie bierz kredytu jeśli ciebie na niego nie stać. Każdy rozgarnięty wiedział że stopy procentowe są bardzo nisko i że będą wyższe.


Ale nie każdy może tak jak ty całe życie mieszkać z mamą.
  • Odpowiedz