Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 475
@AshtarPL: ale rozumiesz, że praktyczny brak dzielenia ryzyka między bankiem a kredytobiorcą i totalna niepewność w kwestii wysokości raty to są typowo polskie patologie? Pokaż mi normalny, zachodni kraj, gdzie takie rzeczy się dzieją. Gdzie rata ludziom może wzrosnąć o 100%, a stając się niewypłacalnym nie możesz tak po prostu oddać domu/mieszkania i być za zero?

Banki w Polsce to święte krowy. Tak mam kredyt. Tak stać mnie na niego nawet
@AshtarPL: synku, zeby nie przedłużać, z doswiadczenia wiem ze zycie nie jest czarno białe, jak to starasz sie pokazać. Pozycjesz troche, wyjdziesz z maminej piwnicy, weźmiesz na siebie trochę obowiązków i odpowiedzialności i w końcu zrozumiesz jakim byłeś wioskowym błaznem na wykopie. Strzelam, że jestes wyborcą ruskich onuc z konfy, którzy swój elektorat właśnie upatrują w bajkopisarzach teoretykach i koniobijcach, ktorym dopiero zaczyna rosnąć owłosienie lonowe. Spokojnie, w tym temacie tez
@#!$%@?: Ale co on w zasadzie nieprawdziwego napisał? Nie stać Cię na mieszkanie w Krakowie - nie kupujesz mieszkania w Krakowie. Podobnie jak nie stać Cię na nowe auto klasy premium - kupujesz Dacie albo używane starsze albo wynajmujesz
@WafleMichaua: j/w

Kwestia tego, że nie ma kredytów na stałej stopie i że jesteśmy ruchani przez banki jest jakby obok moim zdaniem, ale wypowiedź kobiety z filmiku nie jest o tym
@AshtarPL: @Im_from_alaska: No to zamieńmy rodzine z dzieckiem na singla zarabiającego tyle samo. 6k na rękę.
Jest odpowiedzialny, nie zrobił se dziecka.
Jest wykształcony.
Zarabia 6k na rękę, czyli więcej niż średnia krajowa, wiec radzi sobie powyżej przeciętnej.
I jego tez drogie misie stać na takie samo „mieszkanie” 10m2.
„Nie każdy musi mieszkać w Krakowie”. A co poza KRK kupisz za 150k jeśli nie klitkę, a dodatkowo albo zarobisz mniej
@WafleMichaua: ale z drugiej strony prawie żaden Polak co brał kredyt rok/dwa temu nie wziął kredytu ze stałą stopą. Bo hehe jak to jeden procent droższe. Na zmiennej se posiedzę hehe. Gdyby polak nie chciał być ruchany w dupsko to by brał ze stałą stopa na 5 lat co najmniej. Polak jakby miał wybór zmienna vs stała na 20 lat.
To weźmie zmienna, bo w symulacji jest taniej. Później zaś będzie