Wpis z mikrobloga

Jak można być tak głupim, by nosić takie słuchawki? Wszystkie gadżety bezprzewodowe mocno promieniują i należy ich unikać, ale szczytem jest wkładanie sobie czegoś takiego do ucha- tak blisko mózgu i do tego z dwóch stron. Jak słuchawki to tylko i wyłącznie kablowe i najlepiej nauszne, wtedy promieniowanie jest mniejsze.

#elektronika #sluchawki #muzyka #zdrowie #ciekawostki #zakupy #swiat
nowyjesttu - Jak można być tak głupim, by nosić takie słuchawki? Wszystkie gadżety be...

źródło: comment_1651474234nUlvzcQkunQjHZ5Zqdd8o7.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@shitty_support: Miałem to samo ze wszystkim słuchawkami dousznymi, czy na kabel czy bez. W przypadku airpodsów problem rozwiązał zakup akcesoryjnych pianek i zamiana z tych fabrycznych białych gumek które dają.
  • Odpowiedz
Wiadomo, że nie uciekniesz w 100% od promieniowania, ale możesz sensownie to ograniczyć


@nowyjesttu: nie możesz. Zdajesz sobie sprawę, że w słoneczny dzień wystawiasz się na promieniowanie elektromagnetyczne, z dokładnie tego samego spektrum, o energii wielokrotnie większej? O tyle większej, że zdalnie rozgrzewa niemal natychmiast twoje tkanki?

Twoje teorie to jak napisać "wskoczę do oceanu, ale wystawię palec nad wodę żeby sensownie ograniczyć zamoczenie się". To totalnie nie ma sensu, te
  • Odpowiedz
za tym stoi mnóstwo badań, ta grupa oznacza, że są badania, które wskazują na 100%


@nowyjesttu: To może daj jakieś przykłady tych badań, jeśli już twierdzisz, że potwierdzają to co piszesz, a nie

poszukajcie sobie


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quimeen: Op ma troche racji - może nie z sluchawkami, bo natężenie promieniowania z takich słuchawek ma zapewne wartości pominalnie małe, jednak promieniowanie elektromagnetyczne w określonych dawkach, częstotliwościach i czasie ekspozycji może mieć negatywny wplyw na zdrowie.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Przecież Bluetooth pracuje w paśmie promieniowania niejonizującego na dodatek to promieniowanie jest jeszcze słabsze od tego wydzielanego przez zwykły smartfon xD Ba, CDPH, czyli Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego rekomenduje używanie bezprzewodowych słuchawek do zmniejszania ekspozycji na promieniowanie wydzielane przez smartfon podczas prowadzenia rozmów, a akurat Kalifornia ma bzika na tym punkcie i praktycznie wszystko, co tam kupujesz ma ostrzeżenie o możliwości wywołania raka czyli ichniejsze P65 Warnings ( ͡°
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Podgrzewałam coś właśnie w mikrofalówce, mając słuchawki z picrela w uszach

Potwierdzam, mózg mi się ugotował. Ale nie martwię się, bo mam już raka mózgu przez kilkuletnie noszenie airpodsow codziennie.

Pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz