Wpis z mikrobloga

Jak można być tak głupim, by nosić takie słuchawki? Wszystkie gadżety bezprzewodowe mocno promieniują i należy ich unikać, ale szczytem jest wkładanie sobie czegoś takiego do ucha- tak blisko mózgu i do tego z dwóch stron. Jak słuchawki to tylko i wyłącznie kablowe i najlepiej nauszne, wtedy promieniowanie jest mniejsze.

#elektronika #sluchawki #muzyka #zdrowie #ciekawostki #zakupy #swiat
Pobierz nowyjesttu - Jak można być tak głupim, by nosić takie słuchawki? Wszystkie gadżety be...
źródło: comment_1651474234nUlvzcQkunQjHZ5Zqdd8o7.jpg
  • 146
@nowyjesttu

Aha czyli twierdzisz, że np. ONZ, Kalifornia, Kanada czy HP to szury, że ostrzegają przed promieniowaniem z wifi itp


Ostrzegają bo tego wymaga od nich kanadyjskie prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak widzimy- pomimo tego, że drukarka emituje promieniowanie poniżej określonych prawnie norm to zaleca się używanie tej łączności w taki sposób by zminimalizować wystawianie się na to promieniowanie czyli mówiąc prościej- wyłączać wifi gdy go nie
@nowyjesttu: a ja sie z opem zgadzam XD
ostatnio googlowałem dlaczego VR nie idzie w bezprzewodowe, wszędzie jest podawany jeden i ten sam powód.

w ogóle dziwi mnie obśmiewanie opa od foliarzy, albo teksty o odkryciu masztów radiowych XD co mają wspólnego maszty z telefonem jak liczy się odległość od źródła fali?
@reddin:

Jak odkryjesz maszty GSM i RTV i że są dokoła, to dopiero się zdziwisz XD


Moc promieniowania zmniejsza się z odległością. Masztów nie masz przy głowie tak jak słuchawek.
@MZ23: kiedys byly innego rodzaju telefony komorkowe, i one powodowaly guzy mozgu, naukowe badania byly, wycofano je po jakims czasie. Z bluetoothem moze byc podobnie, teraz sa prowadzone badania na duzej grupie badawczej i za jakis czas sie przekonamy jakie efekty. to samo z telewizorami starego typu, ktore tez kazdy mial i nikt sie nie bal, a teraz wiemy ze mocno szkdozily
@nowyjesttu: Akurat airpodsy santak robione, ze elementy promieniujace sa w tej “nozce”, a nie w elemencie ktory wkladasz w ucho.
Tak, wszystko promieniuje i warto uzywac tego z rozsadkiem.