Wpis z mikrobloga

WY TAK ŻYJECIE?

Na tą chwilę zarabiam na rękę 8000 zł pracując w wymiarze godzin będącym odpowiednikiem 2/3 etatu, gdyż poza pracą w wolnym czasie rozwijam projekty, które zaowocują w przyszłości lepszymi profitami. I teraz na majówkę jestem zapraszany przez osoby co wiem, że zarabiają po 3.5-4.5 tysiąca zł na rękę. I wiem, że na stole gospodarze postawią kilka litrów wódki opiewającej na łączną kwotę podchodzącą pod 1000zł. Szereg czynników zaważył czemu praktycznie jestem abstynentem, ale jednym z nich jest, że szkoda mi pieniędzy na alkohol. I tak się zastanawiam jak te osoby żyją, zarabiając po 3.5-4.5 tysiąca zł miesięcznie i wydając miesięcznie a to 1000 zł na alkohol, a to kilkaset zł na papierosy, itd. Ja zarabiając 8000 zł w myślach obracam każdą złotówką przed jej wydaniem. Nie mówię, że życie jest dla mnie złe, radzę sobie i nie narzekam, ale bardzo mocno liczę się z wydatkami. Jak osoby zarabiające około połowy tego co ja, trwonią pieniądze na lewo i prawo? Może na codzień nie biorą pod uwagę ukrytych kosztów życia, ot choćby że co x lat należałoby odmalować ściany mieszkania, itp.? Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy może wydawać na co chce, ale zapytać można.

#majowka #polska #finanse #oszczedzanie #oszczednosci #budzetdomowy
  • 233
@Michalsa: Część takich osób mieszka z rodzicami, większość nie, ale większość ma sytuacje, że albo wynajmuje, albo np. oddzieczyli po dziadkach, albo rodzice kupili im mieszkanie, albo mieszkają w mieszkaniu po wujku co wyjechał za granicę, itp. Ale zwróciłeś dobrą uwagę - ceny kupna mieszkania są olbrzymie, i ktoś, kto oszczędza na nie, albo płaci kredyt hipoteczny, to ma olbrzymi dodatkowy wydatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 188
@adam-antoszewski: 1000 zl na wódkę na majówkę? To ile tam będzie ludzi?
Przyjmując że 1L kosztuje 60zl (co i tak jest zawyżoną kwotą ale są takie wódki) to wychodzi 16L wódki xD

Ja mam #!$%@? w pieniądze są #!$%@? warte a milionerem nigdy nie będę. Odkładam trochę by mieć poduszkę ale kupuje sobie rzeczy jakie chce, a nie zarabiam dużo. Do grobu ich nie zabiorę, elo.
@Strzelec_wyborowej: Z 5 litrów wódki, do tego skrzynia piwa, kilkanaście osób, ale pijących wódkę może około 10.

@bb89: Napisałem w ostatnim zdaniu, że wolny kraj i każdy może wydawać na co chce. Zakup nowego auta przysłuży się mi większym zarobkom. Chlanie wódki nie, a wręcz przeciwnie - wielokrotne chlanie może obniżyć możliwości zarobkowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@adam-antoszewski: no to inna sprawa. Kwota się zgadza.

W swoim rozumowaniu masz pewną skazę, zakładasz że to ty masz rację, że to twój sposób jest lepszy. A twoje decyzje są wypadkową tego jak się wychowałeś i loteria genetyczna. Ludzie rodzą się w rodzinach gdzie tak się robiło, mieli kumpli którzy tak robili, więc i oni tak robią i nie zmienisz tego. Żyj se po swojemu i daj ludziom żyć po swojemu.