Wpis z mikrobloga

WY TAK ŻYJECIE?

Na tą chwilę zarabiam na rękę 8000 zł pracując w wymiarze godzin będącym odpowiednikiem 2/3 etatu, gdyż poza pracą w wolnym czasie rozwijam projekty, które zaowocują w przyszłości lepszymi profitami. I teraz na majówkę jestem zapraszany przez osoby co wiem, że zarabiają po 3.5-4.5 tysiąca zł na rękę. I wiem, że na stole gospodarze postawią kilka litrów wódki opiewającej na łączną kwotę podchodzącą pod 1000zł. Szereg czynników zaważył czemu praktycznie jestem abstynentem, ale jednym z nich jest, że szkoda mi pieniędzy na alkohol. I tak się zastanawiam jak te osoby żyją, zarabiając po 3.5-4.5 tysiąca zł miesięcznie i wydając miesięcznie a to 1000 zł na alkohol, a to kilkaset zł na papierosy, itd. Ja zarabiając 8000 zł w myślach obracam każdą złotówką przed jej wydaniem. Nie mówię, że życie jest dla mnie złe, radzę sobie i nie narzekam, ale bardzo mocno liczę się z wydatkami. Jak osoby zarabiające około połowy tego co ja, trwonią pieniądze na lewo i prawo? Może na codzień nie biorą pod uwagę ukrytych kosztów życia, ot choćby że co x lat należałoby odmalować ściany mieszkania, itp.? Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy może wydawać na co chce, ale zapytać można.

#majowka #polska #finanse #oszczedzanie #oszczednosci #budzetdomowy
  • 233
@rawilson: Tak, mam sporo przyjemności w życiu. A jedną z nich jest patrzenie jak stan konta mi rośnie. Co do kredytu, niestety właśnie zaciągnąłem kredyt i będę miał na głowie - na szczęście nie jakiś olbrzymi bo opiewający na kwotę 30 000 zł (zabrakło mi na zakup auta, który wyprodukowali szybciej niż było to wcześniej zapowiadane, oraz na remont mieszkania, który to termin ukończenia remontu jestem zmuszony skrócić o pół roku).
@suqmadiq2ama: ale ja niczego nie zaciskam ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu nie wydaje pieniędzy bez sensu. nie mam zamiaru palić nimi w piecu.


@asdfghjkl: A kto nadaje sens wydawaniu? Wewnętrzny rabin mosze w twoim umyśle ( ͡° ͜ʖ ͡°) starość jest straszna z pieniędzmi czy bez a czas ucieka nieubłagalnie, jak teraz dziadujesz to za rok będziesz upośledzony jeszcze bardziej. To
@suqmadiq2ama: chyba zapomniałeś leki wziąć rano xD serio mam wydawać na rzeczy których nie potrzebuje? jestem jedną z ostatnich osób które można by podejrzewać o ciułanie czegokolwiek i zaciskanie pasa. gdybym był dziadem to zamieszkałbym gdzieś w lepiance w Polsce B a nie rozbijał się po świecie ¯_(ツ)_/¯ nieubłaganie zbliżam się do 50 i nie wydaje mi się żeby wydawanie na rzeczy których nie potrzebuje spowodowało że będę szczęśliwszy.
@Tymajster: Nie określiłbym dziadkowską mentalnością, kogoś kto np. doinwestował w 3 lata używany samochód na kwotę ponad 20k pln, po to by zawsze było sprawne i gotowe do wielokilometrowej jazdy. Ale masz prawo do swojej opinii, ja mam prawo do swojej.