Wpis z mikrobloga

WY TAK ŻYJECIE?

Na tą chwilę zarabiam na rękę 8000 zł pracując w wymiarze godzin będącym odpowiednikiem 2/3 etatu, gdyż poza pracą w wolnym czasie rozwijam projekty, które zaowocują w przyszłości lepszymi profitami. I teraz na majówkę jestem zapraszany przez osoby co wiem, że zarabiają po 3.5-4.5 tysiąca zł na rękę. I wiem, że na stole gospodarze postawią kilka litrów wódki opiewającej na łączną kwotę podchodzącą pod 1000zł. Szereg czynników zaważył czemu praktycznie jestem abstynentem, ale jednym z nich jest, że szkoda mi pieniędzy na alkohol. I tak się zastanawiam jak te osoby żyją, zarabiając po 3.5-4.5 tysiąca zł miesięcznie i wydając miesięcznie a to 1000 zł na alkohol, a to kilkaset zł na papierosy, itd. Ja zarabiając 8000 zł w myślach obracam każdą złotówką przed jej wydaniem. Nie mówię, że życie jest dla mnie złe, radzę sobie i nie narzekam, ale bardzo mocno liczę się z wydatkami. Jak osoby zarabiające około połowy tego co ja, trwonią pieniądze na lewo i prawo? Może na codzień nie biorą pod uwagę ukrytych kosztów życia, ot choćby że co x lat należałoby odmalować ściany mieszkania, itp.? Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy może wydawać na co chce, ale zapytać można.

#majowka #polska #finanse #oszczedzanie #oszczednosci #budzetdomowy
  • 233
@Ramboobambo: trzeba było od razu napisać że odżywiasz się modnie bo to zmienia postać rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Warzywa i owoce je się w sezonie gdy są tanie a mamy ich tyle na rynku że w zasadzie sezon trwa cały rok a zastąpienie ryżu białego owsem wodnym podnosi ci koszty bo dziki ryż jest dziki tylko z nazwy i nie jest już zbierany ręcznie jak kiedyś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dajcie spokój, gość najpierw pisze, że kupuje auto za 75k, potem, że mu zabrakło 30k na te auto i na remont. Ale zarabia 8k i mocno żydzi. Zakładając, że żydzi tak od powiedzmy 5 lat (bo jakby krócej, to by jeszcze pamiętał jak mu się wtedy żyło i by głupio nie pytał), to czemu mu zabrakło kwoty, którą by miał w ciągu 10 miesięcy, zakładając, że żyje za 5k/mc (dziadując XD). Kłamać
@adam-antoszewski: Zarobki 3000zł i nie oszczędzam póki młodym. W sensie jak mogę to nie wydaję nic ale staram się korzystać z życia. Jestem właśnie na kursie żeglarskim (800zł) za to mam 2 pary spodni, 1 buty i 1 kurtke na 4 pory roku. Staram się też troche miejsc zobaczyć i zrobić wiele ciekawych rzeczy ale nie chodzę po restauracjach, nie kupuje alkoholu i innych używek po prostu szkoda kasy na takie
@adam-antoszewski: Chłopie, żyjesz w kraju, w którym większość obywateli nie ma nawet 10k oszczędności, to o czym tu rozmawiać? xD
Ostatnio wpadła na wykop informacja (nwm czy pewna), że 1/4 rodziców jest gotowa wziąć pożyczkę na #!$%@?ą komunię dziecka, żeby lepiej wypaść przed rodziną. Tacy podludzie tu się rozmnażają i przekazują swoją mentalną biedę i styl życia ponad stan potomstwu.
Człowiek rozumny inwestuje, oszczędza, planuje na lata do przodu. Nawet jak