Wpis z mikrobloga

WY TAK ŻYJECIE?

Na tą chwilę zarabiam na rękę 8000 zł pracując w wymiarze godzin będącym odpowiednikiem 2/3 etatu, gdyż poza pracą w wolnym czasie rozwijam projekty, które zaowocują w przyszłości lepszymi profitami. I teraz na majówkę jestem zapraszany przez osoby co wiem, że zarabiają po 3.5-4.5 tysiąca zł na rękę. I wiem, że na stole gospodarze postawią kilka litrów wódki opiewającej na łączną kwotę podchodzącą pod 1000zł. Szereg czynników zaważył czemu praktycznie jestem abstynentem, ale jednym z nich jest, że szkoda mi pieniędzy na alkohol. I tak się zastanawiam jak te osoby żyją, zarabiając po 3.5-4.5 tysiąca zł miesięcznie i wydając miesięcznie a to 1000 zł na alkohol, a to kilkaset zł na papierosy, itd. Ja zarabiając 8000 zł w myślach obracam każdą złotówką przed jej wydaniem. Nie mówię, że życie jest dla mnie złe, radzę sobie i nie narzekam, ale bardzo mocno liczę się z wydatkami. Jak osoby zarabiające około połowy tego co ja, trwonią pieniądze na lewo i prawo? Może na codzień nie biorą pod uwagę ukrytych kosztów życia, ot choćby że co x lat należałoby odmalować ściany mieszkania, itp.? Oczywiście, żyjemy w wolnym kraju i każdy może wydawać na co chce, ale zapytać można.

#majowka #polska #finanse #oszczedzanie #oszczednosci #budzetdomowy
  • 233
@adam-antoszewski: Takie imprezy kosztuję więcej niż 100zł zrzutki na majówke to raz a dwa, tam sie robi zrzutki po 150€ na jedzenie, nikt nie będzie chcętny na kanapki które przywieziesz.

Oszukujesz się jak każdy dziad że "pewnego dnia" ten dzień nigdy nie nadejdzie. Tak jak napisałem, ludzi też nie będzie interesować ile zarabiasz i ile odłożyłeś, żadna różowa nie będzie z dziadem który bierze ją na miasto popatrzeć na sklepy i
@Jamniki2: No dlatego uznałem, że wolę tymczasowo zarabiać 8 klocków pracując 110-120h i inwestując kilkadziesiąt h wolnego czasu w rozwijanie swoich umiejętności, niż zarabiać 12-12.5 klocka pracując 160-180h i nie osiągając już nic ponad to.
@adam-antoszewski: ale się wykopki z zawiści zesrały XD już jesteś dziadem, bo nie #!$%@? kasy, jesteś zgredem bo oszczędzasz no i na wódkę nie wydajesz to pewnie życia nie masz XD

Jak kiedyś na wykopie napisałem jak mi się mieszkanie udało kupić za prawie bezcen i że każdy może to zrobić, to podobną sraczkę widziałem. Ja aż tyle nie zarabiam, ale ani alkoholu nie piję, ani nie palę, a jak robię
@Antlioon: W kraju gdzie średni wiek auta poruszający się po drogach to 13,5 roku, to tak, jest to niezłe osiągnięcie kupić nowe auto, i to będąc ledwo po 30-ce. Autem będę robić po około 40 000 km rocznie (a może się zdarzyć jakiś rok, że nawet pod 50k km), więc definitywnie nie będzie stało.
Tak więc istotnie, jak ktoś tylko gromadzi i myśli, że na starość zacznie wydawać to się zdziwi, bo będzie mu szkoda zmienić sposób życia i jest e kto się ucieszy to spadkobiercy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FrasierCrane: Jeszcze bardziej się zdziwi, jak tej starości nie dożyje.

jesteś zgredem bo oszczędzasz no i na wódkę nie wydajesz to pewnie życia nie masz XD


@Zielony_Ogr: No ale to