Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ja od jakiegoś czasu łączę obie rzeczy odpisuje na maile klikam w excel a pomiędzy zadaniami kłade wodociągi, kłade płytki, do wielu zadań mam koparkę, ale używam tylko łopaty bo nie byłaby to już praca fizyczna
  • Odpowiedz
  • 1
@horus666: ale bym #!$%@?ł łopatą za 3k PLN brutto zamiast robić na kontrakcie za 3k Euro z biura, gdybym tylko #!$%@? nie była taki leniwy...
  • Odpowiedz
@horus666: to akurat sama prawda, po sobie to widzę. Jak poszedłem do mojej pierwszej pracy i musiałem #!$%@?ć na 3 zmiany, to po 3 miesiącach wróciłem do szkoły, zrobiłem mature, polazłem na studia i teraz od ponad 10 lat pracuje sobie zdalnie z domu, bo jestem leniwy i mi się nie chce wstawać rano i dojeżdżać do pracy. Nie wiem jak ludzie potrafią tak tyrać.
  • Odpowiedz
taka prawda, zamiast #!$%@?ć fizycznie to wola siedzieć w nowoczesnym klimatyzowanym biurze i zarabiać zajebisty hajs nie brudząc przy tym nawet rąk.

Lenie


@xdTM: OP trochę niefortunnie sformułował to zdanie, ale w gruncie rzeczy ma rację. Kiedyś widziałem sondę w jednym wpisie na wykopie i 80% wykopków wybrałoby gównopracę biurową za mniejszą pensję, niż lekką pracę fizyczną za większą pensję xD Mentalność "twojego starego", gdzie praca biurowa i UoP to
  • Odpowiedz
@stanleymorison: w korpo masz drogę rozwoju junior->mid->senior>lead>management
a jak chcesz klasc płytki na działalności to musisz albo #!$%@?ć albo zatrudnić kogoś do #!$%@?, ale ja znam wielu "specjalistów" od remontów/wykończeniowli i wielu z nich nie grzeszy intelektem.
Praca w biurze to odcięcie się od takich osób, do tego różnorodność, możesz przeskakiwać na inny projekt/technologię, a płytki zawsze kładziesz tak samo, że aż z nudów można się zesrać.
No a że
  • Odpowiedz
@viollu: produkcja typu dokrec srubke itd czy proste noszenie cegiel pewnie i tak, ale jak zastapisz mechanika. Chyba ze dozyjemy czazow kiedy beda jezdzic tylko nowe auta, zas konputer bedzie diagnizowal precyzyjnie usterke i automatyczny serwis wymienial wadliwy komponent, ale do takiej utopi nam daleko ;d
  • Odpowiedz
  • 1
@horus666

To skomplikowane, nie da się tak uprościć.

Ale są np. Ludzie w urzędach którzy narzekają, że w biedronce zarabia się już więcej - oni są leniwi.

Ale są ludzie po trudnych studiach i kursach zarabiający dziś naście tysi miesięcznie oni raczej nie są leniwi.
  • Odpowiedz
Ludzie pracujący fizycznie są zbyt leniwi aby nauczyć się pracy biurowej


@Or3z: Nie leniwi, tylko nie są w stanie przyswoić wiedzy, która jest niezbędna do podjęcia pracy biurowej.

Znam bardzo dużo osób pracujących fizycznie w różnych branżach i te osoby nawet poprawnie pisać nie potrafią. Po prostu ich mózgi nie s a w stanie pojąć prostych zasad, zależności, więc nauka czegokolwiek więcej i tak nic nie da.

Znam też osoby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@horus666: pracuje w budownictwie na stanowisku kierowniczym. Chcąc nie chcąc branża jest na tyle specyficzna że trzeba robić zarówno biurowo jak i fizycznie (kierownik co nie potrafi szpadla wbić albo ubrudzić sobie rąk kiedy trzeba ma bardzo mały posłuch u chłopaków z budowy) - fakt faktem na takim stanowisku fizyczna robota jest rzadka, ale chodzi bardziej o kontakt z danymi ludźmi.
Nie mam nic do mojej ekipy, złote chłopaki, ale
  • Odpowiedz
@stanleymorison: mozna pracowac umyslowo z domu, bez chodzenia do biura, w elastycznych godzinach i zarabiac bardzo dobra kase. W IT to standard od wielu lat. Dodatkowo z korpo przed covidem mozna bylo sobie pozwiedzac swiat i ponabijac punktow miles&more latajac biznesem. Takze korpo to tez sciezka specjalistyczna oraz managerska, gdzie potrzebne sa konkretne skille i zarobki sa dobre. To co opisujesz to sa back officowe low cost shared service gdzie
  • Odpowiedz