Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry koleżanka (nie znam jej) chce kupić autko do 26 koła.

Pracuje w Szwajcarii i musi być to auto z napędem na cztery buty.

Kumpel zaproponował Suzuki - patrz na grafikę - https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sx4-jeden-wlasciciel-4x4-nowe-hamulce-serwis-aso-2-kpl-kol-ID6Ey6f8.html

Ja zaproponowałem Audi A3 - jedno z ogłoszeń: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-2-0-tdi-8v-quattro-po-wymianie-rozrzadu-ID6EySWN.html

Dziewczynie się pali, ja obecnie nie siedzę w runku aut, a już z napędem na cztery buty, to już wcale. Polecam czterobutowce Audi oraz Subaru i tyle.

Auto ma być tanie w serwisie, dlatego marka Audi jest dla mnie w tym lepsza od marki Suzuki, bo jest w cholerę zamienników. Zastanawiam się też czy nie lepiej benzynę, która nie choruje na wtryskiwacze czy pompę wysokiego ciśnienia, a i turbosprężarka wymaga opieki.

W grę wchodzą tylko raty.

Macie jakieś propozycje czy przemyślenia?

#motoryzacja #samochody #mirekhandlarz #audi #suzuki
Pobierz
źródło: comment_16507678940o4E9W5k5pFWLEuTykyJlF.jpg
  • 176
Panda 4x4. Jezdzilem tym sluzbowo po srednim terenie i z dobrymi oponami nie bylo nigdy problemu. Awaryjnie zero. Zajebiste auto


@Mixan: no nareszcie, przewijam i przewijam a nikt o Pandzie nie wspomniał :/

@StaryWedrowiec: a OP Ty w sumie nie powiedziałeś nam do czego jest jej ten samochód tylko, że koniecznie musi mieć 4x4. A to jest przecież olbrzymia różnica czy jeździ po lesie w górach czy po oblodzonych szerokich
typie, brzmisz strasznie toksycznie. XD


Ludzie Ci piszą uwagi, bo swiat nie jest kolorowy i czasami bardziej powinno się zwracać uwagę na wady, niż zalety zakupu.

Zamiast wziąć to na klatę albo po prostu przekazać do "koleżanki", to z jednej strony ja chronic, a z drugiej "co cię to obchodzi, to jej problem".

Niby chcesz ja chronic, a na siłę chcesz jej wcisnąć prymium audi, bo tak i koniec. Może niech kupi
Pobierz
źródło: comment_1650804559BWJd5YhATGiRoAqaXDG6qA.jpg
1. To audi to gówno. 2. Niech kupi auto w Szwajcarii skoro tam pracuje. Nie bez powodu do Polski się ściąga tyle aut stamtąd w tak dobrym stanie. Jak odejdzie kwestia podatku itd bo będzie auto zarejestrowane tam to kupi je za grosze.


@m76859: Ona tam pracuje kilka miesięcy w roku.
a OP Ty w sumie nie powiedziałeś nam do czego jest jej ten samochód tylko, że koniecznie musi mieć 4x4. A to jest przecież olbrzymia różnica czy jeździ po lesie w górach czy po oblodzonych szerokich drogach. Każdy SUV ma teraz taki napęd, a do offroadu się nie nadaje.

Co do kupowania samochodu w Polsce, w UE by używać go w Szwajcarii poza UE to takich kwiatków jeszcze nigdy nie słyszałem (
coś mi mówi że mieszkasz na wschód od wisły, albo srogie Podkarpacie albo Lubelszczyzna. Tutaj lubują stare gruzy audi robione na zamiennikach xD

Jedź do kraju gdzie auto nie przechodzi przeglądu =łatwiej sprzedać nic naprawić - kup starego trupa i rób na częściach z aliexpress.

Tu chyba nie ma żadnej koleżanki, brata, szwagra czy kogo sobie ubzdurałeś. Auto zapewne dla ciebie co by można było podjechać do miasta powiatowego i rwać okoliczne
@StaryWedrowiec: że miałem napisać głupi komentarz ale na dziś zajmuje tylko drugie miejsce pod tym względem xD. Nie obchodzi mnie co ta masz, opla czy kie czy jeszcze coś. Piszesz głupoty i zachowujesz sie jak najmundrzejszy to takie są efekty xD
@ha-mir: Cannondale Jekyll 3 (na zdjęciu) oraz Trek Fuel EX 8

W obu wymienione na lepsze koła, hamulce i inne pierdoły. W Jekyllu obecnie hamują czterotłokowe Sram Code, w Treku Magura MT2. Niedawno wymieniałem wszystkie linki i pancerze, amory i damper w treku po serwisie, a za 2 miesiące będzie serwis dampera DYAD RT2 u Wicha - w czerwcu mam u niego zaklepany termin. Amory serwisuję sam, a dampery i sztyce
Pobierz
źródło: comment_16508245675IzXwmncyhiChxQxFLCpPR.jpg
@Bialy_Mis: Obecnie nie jestem biegły w rynku samochodowym, ale motoryzacją zajmuję się od ponad 30 lat, w tym prócz naprawiania, handlowałem samochodami.

Nikt mi nic nie musiał radzić, bo powiedziałem, że moje obecne kompetencje ograniczają się w sumie do zapytania mirków i przesłania linku do dyskusji samej zainteresowanej, co też uczyniłem.

Jeśli coś wybierze, to mogę pojechać z nią, aby sprawdzić auto pod względem technicznym i ewentualnie odradzić zakup, biorąc pod
@ha-mir: Trochę go szkoda na katowanie, więc planuję kupić typową zjazdówkę, a Jekyll zostanie na komfortowe bujanie się po mieście i okolicy.

Fajnie się nim zjeżdża, ale przy niedolotach na rolkach boli mnie serce.
Ja już stary jestem…


@ha-mir: Wczoraj, w niedzielę, skończyłem 43 lata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale fakt, że trzeba się dobrze uzbroić: ochraniacze na kolana i piszczele, zbroja, kask full face. No i nie jest już tak przewiewnie i wygodnie. Co kto lubi. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A Trek zacny, podoba mi się!


To Cannondale. Nie mogłem znaleźć aktualnego zdjęcia Treka, bo go