Wpis z mikrobloga

@Krupier a więc słownik języka polskiego się myli i ty masz rację bi ruchales tak? To napisz in w mailu zeby znienili definicję bo ty wiesz lepiej xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@printf: mam mieć argumenty na to, że masz zerową wiedzę nt. podstawowych pojęć ekonomicznych?

Typie, to nie ja cię tego powinienem uczyć tylko pani w szkole. Było uważać na lekcjach.

Nastepnym razem powstyrzmaj się przed pisaniem by znów na głupka nie wyjść.
@defkor: zgoda to faktycznie złe słowo bo jakiś wykopek może pomyśleć, że może być na to jakaś odpowiedz, już jak ktoś napisał wyżej - idziesz po dokument do banku, na nim rachunek techniczny i kupujacy spłaca Ci kredyt. Potem tylko kwity mazalne i w sądzie wykreślasz hipotekę z kw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kahneman:

Nawet pkt.1 jest dyskusyjny. Jeżeli mam coś na własność to mogę tym swobodnie dysponować.


Tak? To spróbuj sobie na własnej działce wybudować coś bliżej niż 3m od granicy.
@serpentes: No to wtedy spłacasz cześć zadłużenia, ale dalej masz trochę długu do spłacenia. Zdarza się to jednak bardzo rzadko - po to właśnie jest 20% wkładu własnego. Nawet jeśli byłby gigantyczny krach na rynku i taki spadek wartości, to ciagle jest opcja „wyzerować” dług.
Czy banki zgadzają się na sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką we frankach?

Bank jest wierzycielem hipoteki i to od niego zależy, czy sprzedaż mieszkania będzie w ogóle możliwa. Na >szczęście większość banków (mBank, ING Bank Śląski, Milenium Bank, Multibank, Pekao S.A, PKO BANK >POLSKI, Credit Agricole) umożliwiają sprzedaż nieruchomości. Niektóre instytucje (takie jak Alior Bank i >Bank Zachodni WBK) zastrzegają sobie prawo do podjęcia indywidualnej decyzji. W tym wypadku analizie >podlega wartość nieruchomości,
@marcpol: Tu tu nie masz zobowiązania że nie dokonasz sprzedaży tylko zastrzeżenia że masz zapytać bank o to czy możesz, to są różne rzeczy tak ja to rozumiem. Zresztą wiem że takie coś istniało może dalej istnieje, pewnie tak i wielu ludzi tego nie wie że może być to niedozwolone.
Tu tu nie masz zobowiązania że nie dokonasz sprzedaży tylko zastrzeżenia że masz zapytać bank o to czy możesz, to są różne rzeczy tak ja to rozumiem.


@Ella_Dowling: Bez względu na treść umowy kredytowej bank nie ma realnego wpływu na możliwość sprzedaży nieruchomości. Fragment artykułu, który zacytowałaś jest bardzo stary, świadczą o tym nazwy nieistniejących już banków.

W praktyce sprzedaż nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym i tak związana jest z kontaktem z